Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Sluchátkový App Store. Floridský vývojář spouští službu pro aplikace, které nejlépe pracují s AirPods

Jakmile Apple v roce 2008 spustil první verzi online obchodu s aplikacemi App Store, vědělo se, že půjde o velkou věc. Vzhledem k tomu, že na něm mohli uživatelé nalézt nespočet nejrůznějších aplikací a her, stala se z App Storu nedílná součást všech iPhonů, iPadů a Maců. Není tomu navíc tak dávno, co byla upravená verze spuštěna i přímo na watchOS, respektive Apple Watch.

Dá se tedy říct, že App Store je dostupný na všechna klíčová zařízení, kde dává užitný smysl. Vývojář Hunter McKinley se nicméně rozhodl, že princip tohoto internetového obchodu, z nichž lidé stahují aplikace a hry po miliardách, aplikuje také na AirPody. Ty sice nemají vlastní uživatelské rozhraní a aplikace na nich není možné reálně spouštět, ale i tak může jít o zajímavý plán.

McKinley k této službě vytvořil dedikovaný web AirPodsAppStore.com, kde je možné jednotlivé aplikace stahovat. Vzhledem k tomu, že do AirPodů nic nahrát nejde, slouží tato platforma jako spojka mezi uživatelem a oficiálním App Storem, odkud si je možné aplikaci stáhnout do iPhonu nebo iPadu. Mnohé tak může napadnout, že jde o krok navíc, ale McKinley nad tím přemýšlí jinak.

Do svého App Storu pro AirPods řadí pouze ty aplikace, které s AirPody „nejlépe spolupracují“. Ve výsledku tak může jít o každou aplikaci, která ze sebe vydává jakýkoliv zvuk, protože ten se pro připojení sluchátek promítá do uší. Podle něj však mají být zahrnuté aplikace ručně vybírány, aby se tam nedostala žádná nespolehlivá. Zpravidla se tam tedy objevují nástroje pro komunikaci či poslech hudby a podcastů.

Mnohem zajímavější jsou však ambice této platformy, a to především z hlediska samotných vývojářů. Může se stát, že jakmile uvidí dedikované místo, kam by mohli umístit aplikace, které spolupracují výhradně s AirPody (což zatím žádná není), mohli by ji nabízet právě na AirPods App Store. Je však otázkou, jak by celá věc byla řešena v rámci případného stažení uživatelem – stejně by se totiž nejprve musela dostat do iPhonu.

Minimálně je pak možné brát tento obchod jako prostor pro showcase „nejlepších“ audio aplikací pro jedny z nejoblíbenějších bezdrátových sluchátek na trhu. Ostatně i takto to McKinley prezentuje.

Komentáře