Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Velký den pro platební služby u českých bank. ČSOB spustila Apple Pay, Air Bank i UniCredit Bank naopak Google Pay

Ano, ČSOB dnes po dlouhé (pro někoho až příliš dlouhé) době spustila Apple Pay a stala se v pořadí desátkou bankou na českém trhu, která oblíbenou platební službu Applu začala oficiálně podporovat. I když nechytla onu velkou vlnu nadšení, která s ohledem na Apple Pay panovala během jara letošního roku, i tak jde o důležitý prvek pro posun k modernějšímu bankovnictví.

Placení prostřednictvím telefonu nebo chytrých hodinek se totiž stává čím dál častější volbou, jak rychle a bezpečně provést transakci u bezkontaktního terminálu nebo online skrze podporovanou platební bránu. Není třeba vytahovat plastové karty, není třeba si pamatovat jednotlivé údaje. Zkrátka metoda, která je jednoduchá a účinná. A rozhodně to není jen o Apple Pay.

Byť platební služba od Applu má pravděpodobně zvučnější jméno než variace jiných firem, velmi často se zmiňuje i Google Pay, které funguje na vybraných zařízeních s Androidem. A právě na ty se počínaje dnešním dnem začínají zaměřovat další české banky. Jmenovitě jde o Air Bank a UniCredit Bank, instituce, které již delší dobu operovaly s Apple Pay, ale variantu od Googlu dosud nezprovoznily.

Po Monetě, mBank, Komerční bance, J&T Bance, Fio bance, Equa bank, Creditas a České spořitelně tak jde o v pořadí devátou a desátou banku, která „androidí“ alternativu k pohodlnému placení podporuje. Spolu s nimi pak Google Pay spustila i zmíněná ČSOB a překvapivě i Era.

Konkrétně Air Bank současně spustila i další „hodinkové“ alternativy – Garmin Pay i Fitbit Pay. Je tedy otázkou, jak tyto služby budou využívány klienti, nicméně je více než pravděpodobné, že Google Pay a samozřejmě Apple Pay budou tomuto internímu žebříčku vévodit.

K dnešnímu dni pak Air Bank pro AppleCrunch uvádí, že službu od Applu využívá na 85 tisíc klientů, kteří od února provedli více než 8,6 milionu plateb v celkové hodnotě 3,4 miliardy korun s průměrnou platbou okolo 400 korun. Zástupci UniCredit Bank zatím konkrétnější čísla nesdělili.

Komentáře