Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple vyhlásil nejlepší aplikace a hry roku 2019, svého vítěze má i Apple Arcade

Apple včera hostil speciální událost, v rámci které firma vyhlásila nejlepší aplikace a hry roku 2019. Technologický gigant z Cupertina si je vědom toho, že bez šikovných vývojářů by svět chytrých telefonů nikdy nebyl tím, čím je, a sem tam se nezdráhá vývojáře takříkajíc „podrbat za ušima“. Právě závěr roku je v tomto skvělou příležitostí a Cookova firma nejlepší aplikace a hry vyhlašuje každoročně. Letos tomu ale bylo poprvé na samostatném akci v New Yorku.

Apple ve své tiskové zprávě píše, že aplikace usnadňují náš život, vyjadřují naši kreativitu, spojují nás s přáteli, rodinou i vnějším světem a zprostředkovávají nám zábavu. Popularita jednotlivých aplikací odráží rysy dnešní společnosti a jsou základem naší pop kultury. Jaké aplikace letos sklidily největší úspěch?

Spectre Camera

Nejlepší aplikace roku

Na iPhonu se dle Applu nejlepším titulem roku stala fotografická aplikace Spectre Camera, která umožňuje zachycovat krásné snímky s dlouhou expozicí. Na iPadu vedle toho zvítězila aplikace Flow by Moleskine, která slouží k zachycování poznámek a skic.

Na Macu mezi aplikacemi panoval nový nástroj populárního vývojářského studia Serif Labs s názvem Affinity Publisher. Tato aplikace, která doplňuje původní nástroje Affinity Photo a Affinity Designer, je grafickým editorem, který dle Applu za rozumnou cenu přináší intuitivní grafický nástroj pro všechny uživatele, ať už vytvářejí leták lákající na divadelní hru, nebo třeba fotoknihu.

Affinity Publisher

Zapomenout nelze ani na Apple TV, kde si titul odnesla aplikace The Explorers, jejímž cílem je podporovat komunity cestovatelů, badatelů, vědců či umělců, jejichž společným cílem je vytvářet společný „vizuální inventář“ přírodní říše. Aplikace je tak kolekcí nádherných obrázků a videí zachycujících přírodu a přírodní úkazy.

Je nutno poznamenat, že ačkoli je výběr aplikací pestrý, zároveň jasně ukazuje, že kreativita je jednoznačně něčím, co Apple prosazuje a oceňuje u svých uživatelů i vývojářů. Apple si na vizuální krásu vždy hodně potrpěl a vidět je to nejen na jeho produktech, ale i na softwaru, který prosazuje.

The Explorers

Nejlepší hry roku

Začneme-li opět od iPhonu, hrou roku se stal titul Sky: Children of the Light. Jedná se o hru, v níž hraje opět svou roli vizuální krása, a úkolem hráče je dovést nebeské bytosti zpět do nebes. Na iPadu naproti tomu vyhrála akční hra Hyper Light Drifter s charakteristickou 16bitovovou grafikou, která kombinuje snové objevování okolí s bojem o život.

Sky: Children of the Light

Vizuální krása v kombinaci s emočně silným příběhem se prosadila i na Macu a žebříček opanovala logická hra GRIS. Zde na uživatele kromě poutavé grafiky čeká prožitek celé škály emocí od naděje, přes žal až po triumf.

Na Apple TV si titul odnáší Wonder Boy: The Dragon’s Trap. Jedná se o moderní zpracování milované hry z 80. let, ve které uživatel prožívá dobrodružství spolu s osamělou ještěrkou. Grafika hry je ručně kreslená a doplňuje je ji poutavý soundtrack.

Nejlepší hra v rámci Apple Arcade

Jelikož Apple letos spustil svou herní platformu Apple Arcade, v rámci které lze hrát přes 100 her v nabídce za jednotný měsíční poplatek, není velkým překvapením, že firma vyhlásila vítěznou hru i právě v rámci této platformy. Zde si titul odnáší hra Sayonara Wild Hearts, která kombinuje bojovou hru se závodní a hráč si v ní zašermuje mečem při rychlé jízdě na motorce.

Sayonara Wild Hearts

Šampión Mario

Za doplnění stojí, že nejstahovanější hrou roku se navzdory relativně pozdnímu příchodu na trh stal Mario Kart Tour. Ačkoli hra do App Storu dorazila až v září, žebříček oponovala a za sebou nechala tituly jako Call of Duty: Mobile, Fortnite či Color Bump 3D.

Počty stažení jednotlivých her Apple nezveřejňuje a můžeme se tedy jen dohadovat, kolik lidí si milovaného Maria stáhlo. Pro hrubou představu ale lze zmínit, že hra Call of Duty: Mobile získala napříč iOS i Androidem jen za první týden na trhu přes 100 milionů stažení.

Komentáře