Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Billie Eilish proměnila Steve Jobs Theater v koncertní sál. Zahrála v něm po obdržení Apple Music Awards

Apple letos poprvé vyhlásil oficiální Apple Music Awards s cenami a koncertem vítěze. Tím se s oceněním za umělce roku i album roku jednoznačně stala Billie Eilish. Dnes v brzkých ranních hodinách místního času tedy svou tvorbu představila živému publiku, a to přímo v Steve Jobs Theater v Apple Parku, kde Apple prezentuje nové produkty.

Kromě samotného koncertu zde proběhlo také předání cen. Designové trofeje velikostí odpovídající zarámovaným vinylovým deskám předal hlavní moderátor rádia Beats 1 Zane Lowe. Svou přitom dostala jak Billie, tak její bratr Finneas O’Connell, který s ní píše většinu písní. Sedmnáctiletá umělkyně byla letos nominována také na ceny Grammy ve všech čtyřech hlavních kategoriích, což se dosud nikomu v tak nízkém věku nepodařilo.

„Pravidla jsi jen neporušila, dokázala jsi, že neexistují,“ říká Apple v krátkém videu představujícím zpěvačku. Odkazuje tím hned k několika aspektům její tvorby a osobnosti. Hudba Billie Eilish, vznikající z velké části ve dvou lidech v domácím studiu, je oproti typické populární produkci poměrně minimalistická. Zvukovou stránku bez prvoplánové bombastičnosti doplňují často až překvapivě temné texty.

Určitou míru kontroverze způsobuje také její způsob oblékání. Dívka říká, že důvodem pro nošení velmi objemného oblečení je přitom hlavně snaha vyhnout se posuzování jejího těla. Vysvětlila to v reklamě značky Calvin Klein: „Nikdy nechci, aby o mě svět věděl všechno. Proto nosím volné, pytlovité oblečení. Nikdo nemůže mít názor, protože neví, co je pod ním.“

Na převážně akustickém koncertě v Steve Jobs Theater byl tvůrčí proces Eilish přiblížen prostřednictvím umělecké instalace. Postel vznášející se několik desítek centimetrů nad pódiem byla obklopena desítkami poházených a poletujících zmačkaných papírů. Celý výjev byl nasvícen tlumeným světlem vybledlých barev a zprostředkovával tak pocit intimity a zranitelnosti při psaní skladby I Love You.

Zpěvačka Billie Eilish (Foto: Apple)

Ti, co nebyli schopni koncert sledovat živě, si ho stále mohou pustit prostřednictvím Apple Music. Podle informací magazínu Billboard se pak na populární zpěvačku mohou do budoucna těšit také předplatitelé Apple TV+. Firma totiž za 25 milionů dolarů měla koupit exkluzivní práva na distribuci dokumentu o vzniku a vydání debutového alba When We All Fall Asleep, Where Do We Go?.

Kromě Billie Eilish letos cenu Apple Music Awards, které mají celkem čtyři kategorie, dostali zpěvačka Lizzo a rapper Lil Nas X. Kromě počtu přehrání měl na výběr vliv u Lizzo také zabývání se tématy přijímání člověka a ženského těla takového, jaké je. Lil Nas X zase uspěl díky neotřelému spojení téměř přotikladných žánrů country a hip-hopu.

Komentáře