Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Click Wheel přímo na iPhonu. Student vyvíjí aplikaci, s níž si připomenete časy s iPodem
Poslední iPod Classic byl oficiálními cestami prodán 9. září roku 2014

Click Wheel se řadí k nejikoničtějším prvkům iPodů (především modelové řady classic) a prakticky celé zařízení, které se již několik let oficiálně neprodává, symbolizuje. Jednoduché kolečko, díky kterému bylo možné dělat základní interakce, jež uživatel potřeboval ke svému hudebnímu poslechu. Stalo se natolik populární, že z něj například nedávno Elago udělalo originální pouzdro na AirPody.

Nostalgickým směrem se vydal i student Elvin Hu, který se rozhodl, že kultovní Click Wheel zpřístupní v nové aplikaci. Ta prakticky promění celý displej iPhonu na dotykový iPod classic, kde se nachází nejen ovládací kolečko, ale také legendární Cover Flow, jinak řečeno 3D vizuální prvek zobrazující jednotlivé covery hudebních alb v rotující řadě, který je možné překlopit i do horizontálního režimu.

„Už od dětství jsem byl fanoušek Applu. Předtím, než si má rodina mohla dovolit jeden z jejich produktů, kreslil jsem uživatelské rozhraní iPhonu na krabice od Ferrero Rocher. Jejich produkty (včetně dalších jako Windows Vista a Zune HD) mě silně ovlivnily v tom, zdali se vydám na dráhu designéra,“ zmínil Hu pro magazín The Verge.

Byť jde o relativně nenáročnou aplikaci, má na Twitteru slušné reakce od ostatních designérů a také od Tonyho Fadella, který je považován za „otce iPodu“. I proto chce Hu aplikace spustit jako open source a nechat ostatní lidi z komunity, aby ji nezávisle vylepšovali. Nyní je otázkou, zdali ji Apple oficiálně schválí na svém App Storu – přeci jen kopíruje něco, co sám vynalezl.

Komentáře