Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Google Assistant přináší na iOS užitečnou funkci pro cestování. Bude vaším rychlým tlumočníkem
Foto: Mantas Hesthaven

Pokud často cestujete na vlastní pěst, pravděpodobně jste již měli co do činění s lokálním člověkem, který nerozuměl vaší řeči a ani třeba angličtině, která se považuje za naprostý komunikační základ. Byť se zrovna Češi v tomto ohledu nevzdávají a používají ruce i nohy k tomu, aby se dobrali ke kýženému výsledku, není třeba zdůrazňovat, že někdy to zkrátka nefunguje. Minimálně ne tak rychle a efektivně.

Pro tyto situace existuje na iOS (potažmo iPadOS) několik překladatelských aplikací, přičemž mezi tu nejznámější a nejspolehlivější patří všem známý Google Translate. Právě Google je v tomto poli skutečně silný a dokazuje to i například na svém chytrém digitálním asistentovi Google Assistant, který se nově dokáže chovat jako schopný tlumočník.

Jádrem těchto schopností je takzvaný Interpreter Mode, který byl představen začátkem letošního roku na veletrhu CES, aby se následně dostal do chytrých reproduktorů Google Home. Tato integrace příliš velký smysl nedávalo – pokud cestujete po zahraničí, patrně s sebou nenosíte jeden z řady těchto reproduktorů, aby byl vaším tlumočníkem.

Rozhraní překladače v Google Assistant (Foto: Google)

Bylo tedy nevyhnutelné, aby se tato funkce dostala i na telefony, respektive na zařízení s operačním systémem Android a samozřejmě i na iOS, kde je aplikace Google Assistant k dispozici (pro české uživatele však pouze tehdy, pokud si ji stáhnou z americké mutace App Storu po americkým Apple ID). A to se také stalo.

Technologický gigant z kalifornského Mountain View uvedl tento tlumočnický mód i na iOS a Android a přináší tak výrazný komfort během cestování v místech, kde angličtině příliš dobře nerozumí. V praxi tak můžete zapnout Google Assistant a pomocí povelu typu „Ok Google, Help me speak [daný jazyk]“ spustit jeho překladatelské možnosti.

Následně sdělíte to, co potřebujete, a Google Assistant vše automaticky přeloží do daného jazyka. Druhá strana pak může nadiktovat svou odpověď a vy ji uslyšíte v jazyce, jakému rozumíte. Jde tak o velmi šikovnou pomůcku, která se bude hodit i Čechům – čeština je totiž jako jeden z 44 světových jazyků také podporována.

Komentáře