Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iPad, Apple Watch a AirPods jsou podle magazínu TIME nejzásadnějšími gadgety poslední dekády
Steve Jobs při představení prvního iPadu v roce 2010. (Foto: Mike Lee / Flickr)

Renomovaný magazín TIME každým rokem sestavuje žebříček TOP 100 nejvlivnějších lidí, kteří se konkrétně zasloužili o rozvoj a zlepšení společnosti, respektive dění ve světě. Neodpouští si ani seznamy týkající se přímo produktů, jež mají patřit k těm nejzásadnějším v daném období. Nyní reflektoval poslední dekádu a vybíral deset produktů patřících k nejdůležitějším gadgetům vydaných od roku 2010.

Mnohé pak nepřekvapí, že se v tomto seznamu objevuje i Apple. A to rovnou třikrát. Na základě specifických kritérií vybral TIME do tohoto úzkého výběru iPad, Apple Watch a AirPods, respektive zařízení, které se postupem let těší čím dál větší oblibě a gigant z kalifornského Cupertina na ně velmi sází. Důvody pro tento výběr jsou poměrně zřejmé.

I když se iPadu během uvedení v roce 2010 nepřikládala žádná výrazná váha, díky níž by mohl změnit svět (Steve Jobs jej prezentoval coby výplň mezi iPhonem a Macem určenou především pro multimediální konzumaci), postupem let se ukázalo, jak zásadního tento produkt je.

Ukázal směr, jakým se může vyvíjet přenosná elektronika a dnes potvrzuje, že relativně schopně dokáže nahradit i klasický počítač. Nejde však pouze o jedinečné dílenské zpracování, které nemá na trhu konkurenci (minimálně z pohledu tabletového byznysu), ale také nedávno představený iPadOS, který schopnosti iPadu posouvat na zcela novou úroveň.

Synonymum chytrých hodinek

O Apple Watch pak pravděpodobně nemá smysl blíže debatovat. Jablečné hodinky naprosto změnily vnímání veřejnosti na trh s chytrými hodinkami, kterým dříve málokdo věřil, a výrazně se angažují nejen v komunikační oblasti, ale také jako zdravotní a fitness nástroj. Samotný Tim Cook posledním dvěma oblastem přisuzuje velkou váhu a lze očekávat, že Apple Watch budou jen vzkvétat.

Apple Watch mají funkci Vysílačka od minulého roku

Možná poněkud netradičně se do výběru nejzásadnějších gadgetů poslední dekády dostala i bezdrátová sluchátka AirPods, která byla poprvé představena v roce 2016 a postupem let se vyprofilovala do fáze, kdy patří ke klíčovým doplňkům nejen iPhonu, ale téměř všech zařízení od Applu. Podle kritika Patricka Lucase Austina symbolizují „zlatý standard bezdrátového poslechu“, především pak nejnovější verze Pro s aktivním potlačováním okolního ruchu.

Nové AirPods Pro

Do výběru se dály dostaly Tesla Model S, Raspberry Pi, Google Chromecast, DJI Phantom, Amazon Echo, Nintendo Switch a Xbox Adaptive Controller. Ano, elektromobil značky Tesla je podle všeho gadget.

Komentáře