Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Látková elegance i odolný silikon. Apple začíná prodávat ochranná pouzdra pro AirPods Pro

Zatímco na iPhony, iPady a také MacBooky nabízí Apple svá oficiální ochranné obaly, které v případě tabletů lze využít i jako polohovatelné stojánky s možností klávesnice, na bezdrátová sluchátka AirPods dosud se svým vlastním pouzdrem nepřišel. Přičemž by to dávalo značný smysl – i když se krabička jeví jako odolná, je velmi náchylná na poškrábaní a teoreticky i na zlomení otevíracího mechanismu.

Z toho důvodu se na trhu objevují ochranná pouzdra třetích stran, která jsou zpravidla vybavena voděodolnou bariérou a malou karabinou pro připnutí na batoh nebo pásek u kalhot. Dosud se však tato řešení týkala především „klasických AirPodů“, nikoliv nové verze s přídomkem Pro, která přináší i kýženou funkci pro aktivní potlačování okolního ruchu.

Vzhledem k tomu, jaký o AirPods Pro panuje zájem, o čemž svědčí i neustále vyprodané zásoby na skladech a slibované doručení v druhé polovině ledna, Apple se rozhodl, že tato řešení do své nabídky zahrne. Konkrétně jde o nové vodotěsné pouzdro od známé značky Catalyst, která vyrábí ověřené obaly pro původní AirPody, a látkovou variaci od firmy InCase.

Ochranné pouzdro z dílen Catalystu

Jednoduchá černá a elegantní Woolenex

V rámci takzvaného Catalyst Special Edition vsadil výrobce na decentní černé provedení z měkkého silikonu, který nijak zvlášť nepřidá na váze samotného produktu. Navíc disponuje protiskluzovým povrchem, tudíž je násobně menší šance, že by jinak kluzká krabička od sluchátka vypadla na tvrdý povrch a hrozilo ji nenávratné poničení.

Obal pochopitelně přichází i s otvorem pro vsunutí Lightningu, takže během nabíjení krabičky nebude třeba ochranu sundávat (podporováno je i bezdrátové nabíjení). Nedílnou součástí je i karabina, která se dá jednoduše odepnout pro zajištění ještě minimalističtějšího vzhledu.

Co se týče ceny, Catalyst Special Edition stojí 739 korun a Apple udává, že při dnešním objednání by měl dorazit v první polovině února. Patrně tak reflektuje i nedostatečné skladové zásoby samotných AirPodů Pro.

Ochranné pouzdro od značky InCase

Za stejnou cenu pak přichází i varianta od značky InCase, která je vyrobena z elegantní směsové tkaniny s odolností proti oděru a povětrnostním vlivům, přičemž jádro ochrany tvoří polykarbonát Bayer Makrolon.

Komentáře