Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nahodilé vypínání. Apple přiznává problémy s novými MacBooky Pro a navrhuje možná řešení

V posledních týdnech se na diskuzních fórech komunity Applu začíná objevovat čím dál více stížností na nové MacBooky Pro v třináctipalcové verzi, které Apple letos v červenci aktualizoval o výkonnější parametry. Řadě uživatelů se totiž stává, že se jim v průběhu používání zničehonic vypínají, a to nezávisle na úkonech, které na nich v té době provádějí.

Tohoto problému si nyní všiml i samotný Apple, který na podobné problémy reaguje prostřednictvím své webové sekce pro podporu. Jako možné řešení tohoto problému navrhuje, aby takto postižení uživatelé své zařízení nechali klesnout pod 90 % výdrže baterie a ihned jej zapojili do napájení.

Následně by měli vypnout všechny aplikace, které mají otevřené a aktivní, laptop zavřít (čímž se dostane do režimu spánku) a nechat jej nabíjet alespoň osm hodin v kuse. Současně by se měli ujistit, že fungují na nejnovější verzi operačního systému, kterou je nyní macOS Catalina 10.15.1.

Apple avšak nespecifikuje, o jaký problém jde. Je zvláštní, že se s tím potýká pouze třináctipalcová, základní verze MacBooku Pro s dvěma porty Thunderbolt 3 – u varianty s úhlopříčkou 15 palců a čtyřmi porty Thunderbolt 3 se nic takového neobjevuje. Alespoň ne v takové míře, která by zasáhla znatelnou část uživatelů.

Nepříjemnosti s klávesnicí

Spolu s tímto problémem se opět začínají vyskytovat názory kritizující nespolehlivost posledních generací MacBooků. A nutno říct, že v některých případech jde o oprávněné stížnosti, v jejichž čele stojí klávesnice s motýlkovým mechanismem, u které i sám Apple uznal, že nešlo o příliš šťastný tah.

Vzhledem k tomu, že tato konstrukce, pod kterou se často dostával prach a způsobil zasekávání jednotlivých kláves, nebyla příliš spolehlivá, Apple se u nového MacBooku Pro se šestnáctipalcovou úhlopříčkou rozhodl ji odstranit a nahradit „starou dobrou“ nůžkovou klávesnicí, jež by se měla objevit i v dalších jablečných počítačích.

Komentáře