Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Některé 16palcové MacBooky Pro mají problém s praskajícími reproduktory. Není to poprvé
Foto: Marques Brownlee / YouTube

Nové 16palcové MacBooky Pro neprošly příliš zjevnými změnami, jejich používání má ale oproti starším modelům přinést výrazně lepší zkušenost. Jednou z hlavních novinek jsou přitom reproduktory, které mají mít kvalitnější i hlasitější přednes. Všichni, co je slyšeli, byli nadšení, nyní se ale začínají množit případy, kdy je zvuk narušován praskáním.

Už reproduktory v předchozích laptopech Applu byly široce považovány za jedny z vůbec nejkvalitnějších na trhu. Výrobce v posledních letech, počínaje prvním iPadem Pro, výrazně zlepšuje kvalitu v tomto ohledu. Postupně se tak do čela svých kategorií vyhouply všechny produkty. Šestnáctipalcové MacBooky Pro pak podle mnohých nabízejí nejlepší zvuk, jaký se kdy v laptopu objevil.

Naneštěstí se zdá, že mají podobný problém jako některé kusy předchozích verzí. Web AppleInsider popisuje, jak se při pozastavení přehrávání, přeskočení či zavření okna s videem nebo zvukem z reproduktorů ozve nepříjemné prasknutí. Připomíná zvuk, když jsou samostatné reproduktory najednou připojeny nebo odpojeny od napájení.

Existuje prý několik zvláštních způsobů, jak problém opravit. Jeden z uživatelů například doporučil spustit přehrávač QuickTime, vyvolat nahrávání zvuku, ale nespustil ho, pouze nechat příslušné okno otevřené v pozadí. Taková „oprava“ naznačuje, že by se mohlo jednat o softwarový problém.

V současnosti ho zaznamenali zejména uživatelé aplikace Final Cut Pro X. Ačkoliv podle reakcí není postižených kusů velké množství, praskání reproduktorů se prý podařilo reprodukovat i u několika počítačů vystavených v kamenných prodejnách Applu. Ten si je prý vady vědom, ale zatím neposkytl oficiální vyjádření nebo opravu.

Komentáře