Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nová akvizice Applu naznačuje další skok vstříc kvalitnějšímu mobilnímu fotografování
Foto: The Hybrid Shooter / YouTube

Pokud se opomene operační systém, kvalita kamerových čoček je zpravidla tím, čím se od sebe jednotlivé modely chytrých telefonů na již tak přesyceném trhu liší. Mezi výrobce, kteří extrémně sází na fotografické schopnosti, patří pochopitelně i Apple, což potvrzuje trojicí čoček (běžná, širokoúhlá a teleobjektiv) v novém vlajkovém modelu 11 Pro, respektive 11 Pro Max.

Nesmírně důležitou roli mají v kvalitě pořízených fotek (potažmo videí) také softwarové úpravy během zpracovávání samotného snímku, především pak funkce Deep Fusion, která výsledný snímek složí hned z devíti fotografií, konkrétně ze čtyř primárních snímků, čtyř sekundárních snímků a jednoho snímku s dlouhou expozicí. Díky tomu má pak fotka méně šumu a více barevných detailů.

A právě na tuto oblast, vycházející i z pokročilého strojového učení, se Apple začíná zaměřovat čím dál více. Potvrzuje to nová akvizice britského startupu Spectral Edge, který se specializuje na softwarové vylepšování pořízeného obsahu, a to přes unikátní matematický algoritmus, který piluje fotky v reálném čase. Informuje o tom agentura Bloomberg.

Pravá fotka je viditelně ostřejší (Foto: Spectral Edge)

Jeho technologie má stát na technice v podobě pořízení infračerveného snímku, který se následně smíchá do standardní fotky za účelem zlepšení barevnosti. To se může hodit především ve focení v horších světelných podmínkách, kde Apple s novými iPhony dělá zajímavé pokroky.

Tradičně není známo, za jakou finanční částku Apple Spectral Edge koupil a jaký s ním má plány. Firma pod vedením Tima Cooka téměř nikdy nesděluje přesné důvody, proč sjednal konkrétní akvizici, byť tady – narozdíl od desítek dalších menších startupů – to je celkem zřejmé. Dost možná se nová technologie použije v nadcházejících iPhonech, které přijdou v září příštího roku.

Nové iPhony podle prvních ohlasů vyskočily na vrchol nástrojů pro mobilní fotografii

Komentáře