Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nový seriál Applu Little America ukáže životy emigrantů v USA. Celá první řada vyjde 17. ledna
V seriálu Little America se objeví například i herec Zachary Quinto (Foto: Apple)

Seriál Little America, který představuje příběhy emigrantů přizpůsobujících se novému životu ve Spojených státech, představil komik Kumal Nanjiani už při ohlášení Apple TV+ letos v březnu. Od té doby se ale mnoho nového neobjevilo. Apple až nyní zveřejnil jak datum premiéry, tak krátké popisy jednotlivých epizod první řady. Zároveň také oficiálně potvrdil vznik druhé.

Komik a herec Kumal Nanjiani je výkonným producentem seriálu. Do USA sám emigroval z Pákistánu a loni byl nominován na Oscara za scénář k filmu Pěkně blbě. Nový pořad pro Apple uvedl jako pozitivně laděné příběhy obyčejných lidí.

Little America, česky Malá Amerika, se tak zařadí k dílům s ambicí změnit pohled na lidi přicházející z jiných zemí jako na „ty jiné“. Má je představit jako přirozenou a obyčejnou součást společnosti a zároveň divákům umožnit svou vlastní zkušenost nahlédnout z trochu odlišné, ale přitom jim samotným blízké perspektivy.

Priyanka Bose a Eshan Inamdar v první epizodě seriálu Little America (Foto: Apple)

Little America, vycházející z příběhů lidí popsaných v magazínu Epic, využívá antologickou strukturu, což znamená, že každý díl má nové postavy a samostatnou zápletku. První řada má celkem osm půlhodinových dílů, přičemž každý se zaměřuje na člověka původem z jiné země. Jejich názvy a obsah Apple přibližuje takto:

The Manager (Vedoucí) – Kabir se musí ve svých dvanácti letech sám naučit vést motel v Utahu po tom, co jsou jeho rodiče deportováni zpět do Indie.

The Jaguar (Jaguár) – Marisol, nezdokumentovaná mladá dívka z Mexica, se učí uspět ve světě kompetitivního squashe s pomocí jejího trenéra, který ji na kurtu i mimo něj inspiruje k velkým snům.

The Cowboy (Kovboj) – Iwegbuna, student ekonomie z malé vesnice v Nigérii, má problém si zvyknout na život v Oklahomě, ale získá sebevědomí a spojení s domovem, když se připojí ke kultuře, kterou obdivoval jako dítě – ke kovbojům.

The Silence (Ticho) – Desetidenní tichá meditace Sylviane má nečekaný průběh, když se dívka sblíží s mužem, s nímž sdílela vše kromě slov.

Herec Conphidance ve třetí epizodě seriálu Little America (Foto: Apple)

The Son (Syn) – Když Rafiq uteče z domova v Sýrii po tom, co jeho otec zjistí, že je gay, musí se vydat na útěk, dokud svůj „domov“ nenajde v tom nejméně pravděpodobném místě.

Tha Baker (Pekařka) – Beatrice má být jako jediná z 22 sourozenců poslána z Ugandy na univerzitu v USA. Snaží se dosáhnout své vlastní verze amerického snu prodejem čokoládových sušenek z košíku na hlavě.

The Grand Prize Expo Winners (Vítězové hlavní ceny) – Matka samoživitelka ze Singapuru vyhraje all-inclusive plavbu na výletní lodi z Aljašky. Díky tomu na emočně katarzním výletě na chvíli zažije skvělý život.

Haaz Sleiman a Adam Ali v páté epizodě seriálu Little America (Foto: Apple)

The Rock (Balvan) – Faraz se při stavbě domova pro svou íránskou rodinu nezastaví před ničím. Pokusí se z jinak dobré pozemku v americkém Yonkers odstranit velký balvan.

Kromě Nanjianiho se na vzniku Little America podílí mnoho dalších tvůrců spojených s oblíbenými projekty. Showrunner Lee Eisenberg pracoval například na americké verzi sitcomu Kancl, Alan Yang na Parks and Recreation, Sian Herder na Orange is the New Black. První řada bude mít exkluzivně na Apple TV+ premiéru v pátek 17. ledna příštího roku, přičemž netypicky bude zveřejněna celá najednou. Apple už plánuje druhou.

Komentáře