Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Planžeta, pasta i speciální hadříky. Tento set přináší vše, co je třeba k čištění AirPods

Existuje několik způsobů, jak můžete své AirPody čistit od prachu, ušního mazu a dalších nečistot, které se díky neustálému používání usazují v okolí reproduktorů. Nabízí se například vatová tyčinka, párátko, papírový kapesník nebo obyčejný čistící hadřík, dosud nicméně nebylo možné pořídit dedikovaný a ucelený set doplňků určených výhradně pro povrchovou údržbu jablečných bezdrátových sluchátek. Zpravidla šlo o jakési domácké metody.

Vzhledem k tomu, že tyto problémy řeší snad každý majitel AirPodů, dalo se očekávat, že jednou takový balíček na trh skutečně dorazí. A přichází s ním malý startup pod názvem Just Away, který na svém webu představil takzvaný AirPods Cleaning Kit. Ten se skládá ze třech základních doplňků, které jsou podle tvůrců ideální kombinací pro komplexní vyčištění samotných sluchátek i dobíjecího pouzdra.

Prvním z nich je tenká, matně černá planžeta, pomocí níž můžete ze záhybů především pouzdra vytahovat usazeniny, zpravidla miniaturní částice prachu. Použít se dá i na sluchátka jako taková z důvodu zaneseného ušního mazu, nicméně tam se vyžaduje větší opatrnost, aby nebyly propíchnuty náchylné reproduktory.

Jedno balení na tři měsíce

Pro optimální výsledky dosažené touto planžetou doporučuje Just Away používat i malé hadříky nasáknuté alkoholovou směsí, která špínu rozmočí pro lepší eliminaci a zároveň celý produkt vydezinfikuje. V jednom balení pak naleznete rovnou čtyři tyto utěrky a jsou určené zpravidla na jedno použití, byť to samozřejmě není nutné dodržovat – neměl by hrozit žádný problém, pokud se použijí vícekrát.

Posledním doplňkem tohoto setu je pětice čistících dlaždiček ze speciální pasty, která se tlakem adaptuje na záhyby sluchátek (především pak na hlavu) a vytáhne z nich většinu nečistot. Principem má fungovat obdobně jako klasická čistící guma, jež bývá hojně využívána pro vytahování drobků a prachu mezi klávesami na počítači.

Co se týče spotřeby, tvůrci uvádí, že pokud budete AirPody čistit jednou týdně, celá sada by vám měla vydržet až tři měsíce. Zda se vám něco takového za cenu okolo 600 korun (25 dolarů) vyplatí, je na vás. Každopádně může jít o užitečný dárek pro majitele klasické nebo „profesionální“ verze bezdrátových sluchátek Applu. Just Away mimo jiné zdůrazňuje, že jde o doplňky vyrobené z organických materiálů, které nejsou toxické.

Komentáře