Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Po vzoru iPhonu 11 Pro. Podívejte se, jak mohou vypadat iPady Pro, které dorazí na jaře

Rok 2019 se pomalu chýlí ke konci a vyhlídky na následujících dvanáct měsíců jsou pro fanoušky Applu více než atraktivní. Právě příští rok má cupertinská společnost změnit vzhled nových iPhonů, přidat jim podporu 5G a dost možná zahrnout i Touch ID do displejového panelu, nicméně jen na telefonech to stát nemá. Ve středu pozornosti budou stát i iPady.

Není třeba zdůrazňovat, jak velkou roli mají tablety v portfoliu Applu. Především pak verze pro náročnější uživatele, chlubící se přídomkem Pro. Právě tato modelová řada, která se nabízí ve dvou úhlopříčkách (11 palců a 12,9 palce), potvrdila, že iPad nemusí být pouhý doplněk, ale naopak komplexní stroj se schopnostmi nahradit zaběhlé desktopy, a to hlavně díky iPadOS.

Na celosvětovém trhu s tablety pak zástupci od firma Tima Cooka nemají konkurenci. S nadsázkou lze říct, že s každým novým modelem se Apple pouze chlubí a „vysmívá“ konkurenci, jelikož to, co s nimi uvnitř dělá, je minimálně pozoruhodné. A rok 2020 nebude v tomto ohledu jiný. Hned na jaře by totiž měla dorazit nová generace iPadů Pro a její hlavní devizou bude patrně kamera.

Tři čočky jako u kolegy iPhonu 11 Pro

Podle několika zdrojů napojených na asijské dodavatelské řetězce se již nějakou dobu předpokládá, že nové iPady Pro půjdou ve šlépějích aktuálních iPhonů 11 Pro a nabídnou trojčočkový kamerový systém ve stejné podobě jako u vlajkových jablečných telefonů. Je otázkou, zda takto dobré kamery uživatelé iPadů dokáží využít, jelikož není běžné, aby se s nimi normálně fotilo, na druhou pro statické natáčení videí může jít o dobrý bonus.

Steve H. McFly, který je v komunitě Applu známý jako OnLeaks, nově navrhl možnou podobu, v jaké by očekávané iPady Pro 2020 mohly přijít. Nepředpokládá, že půjde o výraznou změnu po stránce designového jádra (drtivá většina prvků by měla být zachována) – jedinou velkou změnou by měl být právě kamerový systém, jehož trojčočkové pojetí bude součástí jak 11palcové verze, tak 12,9palcové varianty.

Apple nicméně nezůstane jen u kamer. Tradičně se očekává i výkonnější čip (patrně A13X) a také rychlejší Face ID.

Komentáře