Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Proti ledovce i sněhu na cestách. Navigace Waze spouští komunitní varování před nástrahami zimy

Waze patří mezi nejoblíbenější aplikace pro dopravní navigaci a od doby, co tuto původem izraelskou platformu odkoupil silný Google, se díky integracím nových dílčích prvků neustále zlepšuje. Může za to především důraz na komunitní sdílet dat o dopravě, v rámci kterého si řidiči vzájemně pomáhají.

Není tedy nijak zvlášť překvapivé, když si uživatelé přes aplikaci vyměňují informace o uzavírkách, policejních hlídkách, dopravních nehodách a dalších nástrahách, s nimiž se mohou kdykoliv na cestách setkat. Waze nyní tuto oblast rozšiřuje o další užitečný prvek – upozorňování na komplikace vyvolané vlivy zimního počasí.

Noam Bardin, CEO Waze (Foto: Waze)

Řidiči si tak přes Waze mohou sdílet varování před ledovkou, zavátými silnicemi nebo příliš silným sněhem, který limituje průjezd přes konkrétní úsek. To se může hodit zejména těm, kteří žijí v horských oblastech a potřebují si udělat plán, jak se dostat třeba do práce.

Novinka funguje ve 185 zemí světa včetně Česka, což znamená, že se na komunitním sledování těchto varování může podílet až 130 milionů lidí. Funkci vyvíjelo Waze ve spolupráci s Virginia Department of Transport (VDOT). Na iOS 13 pak uživatelé mohou aplikaci využívat i prostřednictvím hlasové asistentky Siri.

Komentáře