Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Větší soukromí pro řidiče i cestující. Google Maps dostaly na iOS kýžený anonymní režim

Google nemá zrovna renomé zvlášť bezpečné společnosti, co se týče uživatelských dat. Je veřejným tajemstvím, že technologický gigant z kalifornského Mountain View sleduje své uživatelé poměrně konstantně a na základě jejich aktivit pak přizpůsobuje obsah, ke kterému přistupují napříč googlovským ekosystémem.

To se týká nejen třeba prohlížeče Chrome, ale i Google Maps, které patří mezi nejlepší navigační a mapovou platformu na trhu. Stejně ale jako u Chromu také v rámci mapového rozhraní se Google rozhodl, že uživatelům nabídne takzvaný anonymní režim, který by jim měl zajistit o něco větší soukromí po stránce nedobrovolně sdílených dat.

Tato funkce byla již od května, respektive od skončení letošní vývojářské konferenci I/O, dostupná na Android, nicméně teď se dostává i na iOS a funguje také v Česku. Její používání je pak více než jednoduché: stačí v aplikaci kliknout na profilovou ikonku v pravém horním rohu u vyhledávacího pole a zatrhnout možnost Zapnout anonymní režim.

Anonymní režim v Google Maps

Následně se objeví výčet věcí, které o vás Google po dobu používání map nebude sbírat. Mezi ně patří ukládání historie prohlížení a vyhledávání v účtu, odesílání oznámení, aktualizování historie polohy, sdílení polohy nebo využívání aktivity k personalizaci Google Maps. Jakmile to potvrdíte, promění se vám tradičně modrý indikátor na černý a ikonka vaší profilové fotky změní podobu na tmavý klobouk.

Aktivace tohoto anonymního režimu vám nebude blokovat požadavky mířené na Google Assistant. Má jít čistě o jakousi pojistku před kolektováním vašich dopravních dat ze strany Googlu. Funkce je dostupná po aktualizaci na nejnovější verzi Google Maps.

Komentáře