Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Ze severního pólu až k vám domů. Google na iOS i macOS spouští zábavný tracking Santa Clause

Zatímco se pomalu scházíte ke štědrovečerní tabuli a děti nedočkavě čekají na hostinu pod vánočním stromečkem, Google – stejně jako každý rok – spouští oblíbenou službu, ve které můžete sledovat, kde se aktuálně pohybuje Santa Claus (lze ho však brát i jako našeho Ježíška). A byť tato vychytávka nemá žádná reálný užitek, minimálně dětem může příjemně doplnit ono vyčkávání.

Legendárního Otce Vánoc můžete sledovat přímo na svém iPhonu, iPadu a dalších zařízeních, a to prostřednictvím adresy santatracker.google.com. Po krátkém načítání se dostane přímo na mapové rozhraní, ve kterém lze vidět, kde se Santa Claus aktuálně nachází a zda jen přelétá, nebo už posílá dárky komínem dolů.

I přes to, že je vše imaginární, lze jeho cestu z výchozí stanice Severní pól pozorovat v reálném čase a zjišťovat, za jak dlouho se svými soby doletí do další země, respektive města. Nabízí se i statistika rozdaných dárků a také náhled na fotky z daných lokalit, kde již byl.

Součástí této platformy jsou i jednoduché vánoční hry, tematická videa v tradičním vizuálním pojetí Googlu a animované vesnice, do kterých můžete zavítat a kochat se jejich vánoční výzdobou.

Pokud by vám tato služba od Googlu naopak nevyhovovala a chtěli byste naopak zkusit něco malinko odlišného, můžete si z App Storu zdarma stáhnout i aplikaci NORAD Tracks Santa Claus, případně ji využít přes webový prohlížeč.

Komentáře