Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple láká na nové Beastie Boys. O legendární rapové formaci natočí dokument pro Apple TV+
Beastie Boys (Foto: Apple/AppleCrunch)

Licensed to Ill, Paul’s Boutique, Check Your Head, Ill Communication, Hello Nasty, To the 5 Boroughs, The Mix-Up a Hot Sauce Committee Part Two. Mladé krvi tyto názvy pravděpodobně nic neříkají, ovšem pokud jste si chtěli užít kvalitní rapovou hudbu v devadesátých letech minulého století, minimálně první polovina tohoto výčtu byla naprosto zásadní.

Jde totiž o studiové desky legendární trojčlenné formace Beastie Boys, která se zjevila v roce 1981 v New Yorku, aby nastavila novou laťku hip hopové kultuře a postarala se o naprostý poprask v prestižních hudebních žebříčcích. Nyní se o jejich „oživení“ bude snažit i Apple, a to prostřednictvím nového dokumentu, který chystá na Apple TV+.

Prakticky půjde o příběhový snímek, jenž bude mapovat příběhy Mikea „Mike D“ Diamonda a Adama „Ad-Rocka“ Horovitze, kteří spolu s Adamem „MCA“ Yauchem (který však v roce 2012 zemřel na rakovinu) tuto nyní ikonickou skupinu založili. Dokument má být soustředěn především do přátelské roviny, která je doprovázela po celou dobu nahrávání a koncertování.

Navíc půjde o takzvaný živý dokument, během kterého budou jmenování nahlížet na jednotlivé dějové linky a komentovat, co jejich kamarád a spolupracovník Spike Jonze zrežíroval. Bližší informace zatím nejsou známy – pouze se ví, že dokument pod názvem Beastie Boys Story vtrhne na Apple TV+ 24. dubna letošního roku. Předcházet tomu bude promítání ve vybraných kinech.

Vydání dokumentu bude reflektovat i 26leté výročí od releasu v pořadí čtvrté studiové desky Beastie Boys pod názvem Ill Communication, která dorazila k posluchačům v roce 1994.

Komentáře