Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Maps nyní zobrazují podrobnou interiérovou mapu letiště v Praze. Poslouží pro snazší orientaci

Zorientovat se správně na letištích může být pro cestující poměrně velká výzva. I když se mohou odvíjet od zpravidla dobře nastavených navigačních cedulek a žádat o pomoc tamního personálu, vždy je lepší si o konkrétním letišti udělat přehled předtím, než na něj dorazí. S tím mohou pomoci jak informace na internetu nebo rady od kamarádů, ale také mapy v iPhonech, respektive iPadech.

Byť Apple se svými systémovými mapami nezačal nijak zvlášť úspěšně a doprovázela je řada problémů, nyní se dostávají na úroveň, kdy mohou konkurovat ověřenému rozhraní Google Maps. Velice dobře pak mají zpracované i takzvané interiérové mapy jednotlivých „významných“ letišť po celém světě, především pak ve Spojených státech, kde s novinkami běžně začíná.

Díky interiérovým mapám tak cestující mohou vidět nejen nástupní brány do terminálů, ale také všechny uličky uvnitř letiště, které vedou k pasovým kontrolám, check-inům, zavazadlům, nejrůznějším obchodům, toaletám a podobně. A právě toto rozšíření se nyní v rámci Apple Maps dostává i na Letiště Václava Havla Praha, na jehož integraci pracoval Apple s jeho provozovatelem, společností Letiště Praha.

Sebemenší detaily včetně eskalátorů

Pokud si nyní otevřete mapy, najdete si lokalitu pražského letiště a budete postupně přibližovat jednotlivé úseky, uvidíte, jak se vám přímo před očima formuje zcela nové rozhraní plné ploch a barevných teček. To je přesně jev, který nabízí interiérové mapy. Můžete si snadno zobrazit seznam, jaké restaurace nebo kavárny se na konkrétním terminálu nachází, a vyhledávat jejich přesné umístění.

Přesnost vyhledávání pak zajišťuje ono podrobné mapové rozpracování, jež vyobrazuje ohraničující stěny, bloky i ty nejmenší uličky vedoucí například k eskalátorům, toaletám nebo informačním panelům. Prakticky vše, co má na letišti význam, se uvnitř Apple Maps nyní objevuje. Nechybí ani rozlišování pater nebo integrace hlasové asistentky Siri.

Letiště Václava Havla Praha se stává teprve patnáctým letištěm v Evropě, které s tímto rozšířením přichází. Obecně pak Apple tuto možnost nabízí na 74 letištích po celém světě, a to včetně důležitých míst jako Hartsfield-Jackson v Atlantě, Pekingské mezinárodní letiště nebo třeba Heathrow v Londýně.

„Pomocí interiérové mapy se cestující mohou snadno orientovat v letištních terminálech, jejich cesta letištěm tak bude příjemnější, rychlejší a efektivnější. Aplikace může být užitečná i těm, kteří rádi plánují dopředu a chtějí se na cestu připravit. Ještě před odjezdem na letiště se tak mohou virtuálně porozhlédnout po terminálu, z něhož budou odlétat. Věříme, že tím zpříjemníme cestujícím zážitek z pobytu na letišti,“ přibližuje přínos technologické novinky pro cestující Ondřej Svoboda, manažer marketingové komunikace a korporátní identity Letiště Praha.

Komentáře