Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple TV+ má první cenu pro The Morning Show. Ztratila ovšem dokument podpořený Oprah
Billy Crudup jako šéf ranních zpráv Cory Ellison v seriálu The Morning Show (Foto: Apple)

The Morning Show se necelé dva měsíce od spuštění Apple TV+ stalo prvním seriálem streamovací služby, který byl nominovaný na několik významných ocenění. Místo hlavních hvězd Reese Whiterspoon, Jennifer Aniston a Steva Carella ale první cenu pro drama z novinářského prostředí nakonec získal Billy Crudup za vedlejší roli člena vedení televizní stanice.

Applu se nepodařilo proměnit ani jednu ze tří nominací na Zlaté glóby a SAG Awards, kde může vyhrát Steve Carell, Billy Crudup a Jennifer Aniston, budou vyhlášeny 19. ledna. Ocenění Crudupa na včerejších Critics‘ Choice Television Awards tak může být předvojem i dalšího úspěchu seriálu, jehož herecké výkony vyzdvihují i jinak kritické reakce.

Critics‘ Choice Awards nejsou těmi nejznámějšími, přesto však patří k dobře zavedeným a relevantním cenám. Pořádá je asociace BFCA, která je největší organizací kritiků ve Spojených státech a Kanadě. Její rozhodnutí o těch nejzajímavějších filmech a televizních seriálech tak může mít pro další rozvoj kariéry oceněných velkou váhu. 

Reese Witherspoon v seriálu The Morning Show hraje terénní reportérku s rychle rostoucím vlivem v televizní stanici

Billy Curdup v The Morning Show ztvárnil inovativního šéfa ranních zpráv a například magazín GQ ho označil za vůbec nejlepší část celého seriálu. Asociace televizních kritiků jeho výkon pak upřednostnila před Asante Blackkem z Tohle jsme my, Asia Kate Dillon z Miliard, Peterem Dinklagem z Hry o trůny a Timem Blakem Nelsonem z Watchmen.

První výhru pro Apple TV+ však provází jedna méně pozitivní zpráva. Streamovací služba nakonec neuvede očekávaný dokument o sexuálním zneužití v hudebním průmyslu, protože se Oprah Winfrey vzdala své role výkonné producentky. Tvůrci dokumentu sledujícího příběh Drew Dixonové po tom, co obvinila ze znásilnění ředitele nahrávací společnosti Def Jam Russella Simmonse, ho chtějí publiku představit na festivalu v Sundance tento měsíc.

Oprah s tímto rozhodnutím nesouhlasí, protože podle ní současný stav projektu dostatečně nezprostředkovává zkušenosti Dixonové a útoky, s nimiž se musela vypořádat. Přesto, jak uvádí magazín The Hollywood Reporter, tvůrce chválí za vyprávění takto důležitých příběhů. Dodává také, že samozřejmě věří a plně podporuje ženské oběti, které v minulosti neměly možnost o svých hrozných zážitcích otevřeně mluvit.

Oprah (Foto: Walt Disney Television / Flickr)

Jelikož Oprah byla jediným spojujícím článkem mezi dokumentem a Apple TV+, její odstoupení z role jeho producentky znamená, že se autoři a produkční společnost vydají jinou distribuční cestou než streamovací službou Applu. Jedna z nejznámějších amerických televizních osobností pro firmu nicméně pracuje i na několika dalších projektech jako Oprah’s Book Club a dokumentární sérií o mentálním zdraví s princem Harrym.

Komentáře