Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Česká krajina v Mythic Questu? Tvůrci seriálu pro Apple spolupracovali s vývojáři Kingdom Come: Deliverance
Česká hra Kingdom Come se objeví v seriálu Applu Mythic Quest: Raven's Banquet (Foto: Warhorse)

Je poněkud paradoxní, že zrovna na Apple TV+ vyjde příští měsíc komediální seriál ze světa vývoje hry, která by nejspíš nebyla dostupná pro macOS. Totéž platí o velice úspěšné české hře Kingdom Come: Deliverance, kterou se tvůrci Mythic Quest: Raven’s Banquet rozhodli v seriálu použít. Záběry z ní se tak objevují hned na začátku nedávno vydané upoutávky.

„V minulém roce nás souběžně oslovila produkce seriálu a kolegové z Ubisoftu, kteří za seriálem také stojí,“ řekl pro web Vortex marketingový manažer Warhorse Studios Jiří Rýdl. „Samozřejmě nás potěšilo, že část hry se objeví v seriálu Apple TV+, tak jsme si plácli,“ dodává. Záběry z RPG s detailními rendery české krajiny byly použity anonymně ve spojitosti s fiktivním Mythic Questem, fanoušci české hry nicméně neměli problém je rozeznat.

Spolupráce vývojářů Kingdom Come: Deliverance a produkčního týmu seriálu Applu a Ubisoftu se samozřejmě neobešla bez zajímavých komplikací. Ačkoliv se o novém projektu Roba McElhenneyho vědělo už od srpna roku 2018, bližší informace z natáčení byly přísně utajovány. Dokonce ani čeští vývojáři tak přesně nevěděli, co se od nich požaduje.

Původním zadáním bylo připravit atraktivní záběry krajiny, západu slunce a podobně, přičemž tento nápad prý tvůrci seriálu dostali na základě videí Kingdom Come: Deliverance na YouTube. Jelikož nebylo sděleno, v jakém kontextu se herní záběry objeví, bylo nakonec potřeba vytvořit hned několik různých verzí. 

Pár scén v traileru nebude zdaleka jediným případem, kdy se česká hra v seriálu Applu objeví. Naopak by mělo v kombinaci s několika dalšími tituly hrát poměrně důležitou roli jako prostředí samotné vyvíjené hry Mythic Quest, která v realitě pochopitelně nikdy nevznikne. V tomto ohledu dostávají první slova upoutávky, odkazující k hlavní postavě šéfa vývoje, nový význam: „Ve světě legendárních hrdinů jeden muž povstane, aby převzal… všechny zásluhy.“

Komentáře