Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Další krok ke zjednodušení rozšířené reality. Apple uvádí nový nástroj pro snadnou tvorbu 3D objektů

Není tajemstvím, že Apple vidí v segmentu rozšířené reality (AR) obrovskou budoucnost. Vedle toho, že ve svých dílnách chystá nový projekt, který by měl výhledově přinést brýle založené na této technologii, soustředí se také na vývojáře, kterým poskytuje zajímavé nástroje pro co nejefektivnější tvoření nových AR aplikací nebo her.

Tím hlavním je balíček ARKit, pomocí kterého mohou vývojáři tvořit různé pomůcky pro iOS (iPadOS), jež zjednodušují život běžným uživatelům a nabízí jim pohled do zcela nového světa prostřednictvím her kombinujících skutečnost a digitální pojetí. Takových titulů je na App Storu celá řada a některé z nich se těší nevídané oblibě (třeba IKEA Place).

Nyní se Apple rozhodl, že vývojářům jejich práci ještě zjednoduší – představil totiž nástroj s názvem Reality Converter, který umožňuje rychlou a nenáročnou práci s trojrozměrnými objekty nahranými v Macu za účelem konverze do formátu USDZ, jenž je pro vývoj aplikací s rozšířenou realitou klíčový.

Hlavní výhodou tohoto programu je podle Applu jednoduchost. Firma z kalifornského Cupertina opět vsadila na mechanismus „drag-and-drop“, díky čemuž mohou vývojáři formáty jako .obj, .gltf nebo .usd snadno přesouvat do tvůrčího rozhraní a upravovat jejich vlastnosti unikátními texturami. Nechybí ani editace metadat a možnost různých náhledů.

Nástroj je zatím dostupný pouze na macOS a čistě pro zaregistrované vývojáře. Je možné, že se brzy objeví i na iPadech – vzhledem k tomu, jak se schopnosti jablečných tabletů posouvají, dávalo by to pro mobilní vývojáře velký smysl.

Komentáře