Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Další pokus o AirPower. Přichází s netradičním industriálním designem, ale stále nejde o to pravé ořechové

Za necelé tři měsíce tomu bude rok, co Apple po dlouhém vývoji zařízl jeden z nejambicióznějších doplňků posledních let – AirPower. Tato jednoduchá nabíjecí plocha pro bezdrátové dobíjení až tří zařízení zároveň měla ukázat zcela nové řešení, jak se k tomuto technologickému trendu dá přistupovat. Naneštěstí celá věc selhala z fyzikálních důvodů a Apple nechtěl vypouštět ven něco, co není stoprocentní.

Rázem se začaly objevovat další obdobné produkty od výrobců třetích stran včetně těch renomovaných jako Nomad nebo Mophie, nicméně se zatím žádný z nich neukázal jako ten, který by AirPower dokázal z hlediska vlastností napodobit. Nově se o to snaží i značka ZENS, která na trh přináší své vlastní provedení. A opět nelze očekávat totožnou funkcionalitu ve srovnání s plánovanou AirPower.

Narozdíl od ostatních výrobců však na to jde ZENS o něco jinak. Minimálně po stránce designu. Jeho nová dobíjecí plocha, nazývaná jako ZENS Liberty, sází na transparentní pojetí a vrchní povrch je tvořen z průhledného skla, pod kterým jdou vidět všechny cívky. Dohromady jich je šestnáct a vzájemně se překrývají, což vyvolává zajímavý industriální dojem a rozhodně jde o netradiční vzhled.

Pro uživatele je nicméně nejdůležitější funkcionalita, která v rámci ZENS Liberty dovoluje simultánně nabíjet dvě zařízení. Každé z jedné strany plochy. Nemusí však jít pouze o iPhone, potažmo jiné telefony, ale všechna zařízení s podporou bezdrátového standardu Qi, a to s rychlostí 30 W (respektive 15 W a 15 W). Součástí je i dodatečný port USB-A pro klasické kabelové nabíjení.

Lze připojit i Apple Watch

Jednou z přednostní slibované AirPower měla být podpora dobíjení Apple Watch, které jsou velmi specifické, co se týče bezdrátového nabíjení. A byť se ZENS snažilo sebevíc, nedokázalo tento komfort doručit v takové podobě, jaké chtěl Apple. Namísto toho nabízí speciální dongle coby doplněk pro zastrčení do USB-A, jenž stojí 40 eur (zhruba tisíc korun).

Obecně pak skleněná verze ZENS Libery vychází na 180 eur, což je v přepočtu 4,5 tisíce korun. Nejedná se tak o vyloženě nejlevnější doplněk a na trhu lze sehnat variace s podobnými funkcemi o něco levněji. ZENS však nabíjí i dostupnější verzi za 140 eur (3,5 tisíce korun), která však nedisponuje skleněným povrchem. Předobjednávat je možné již nyní.

Komentáře