Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Druhá řada seriálu See bude mít novou posilu. Přichází Dave Bautista alias Drax ze Strážců Galaxie
Dave Bautista Ricky Gervais (Foto: Gage Skidmore/Flickr)

O jednom z hlavních seriálů Apple TV+ See se od jeho vydání příliš nehovoří. Reakce diváků byly nicméně vesměs pozitivní a Apple si nemůže dovolit velké projekty rušit hned po startu služby. Už před pár týdny tak schválil natáčení druhé řady, slibující další rozvíjení zajímavého konceptu oslepeného lidstva. V ní se kromě už známých tváří objeví také bývalý wrestler Dave Bautista.

Seriál od tvůrce Gangů z Birminghamu a režiséra Hunger Games obecně zaujal svým námětem a postavami, podstatně menší shoda však panuje na poli vyprávění. Kritika nejčastěji směřuje k příliš zdlouhavému příběhu, ačkoliv postavy, zejména Jason Momoa jako náčelník Baba Voss s temnou minulostí, mají potenciál vést kvalitní zápletku. Díky vysokým produkčním kvalitám a důrazu na realismus však svět, v němž se vyprávění odehrává, působí většinou věrohodně.

Temná minulost jednoho z hrdinů, stejně jako nemilosrdná současnost světa, jsou vyobrazovány až překvapivě realisticky. Každý, kdo chce přežít, se o své místo musí doslova rvát do posledního dechu a překonat svůj hendikep v nedostatku zraku. Schopnost orientace v temnotě naopak bývá mnohdy využívána jako výhoda, obzvlášť v kombinaci s různými formami fyzické zdatnosti.

Dave Bautista jako Drax ve Strážcích Galaxie (Foto: Disney)

Právě zde se otevírá ideální příležitost pro herce typu Davea Bautisty, který se do Hollywoodu naplno vydal ke konci své úspěšné kariéry profesionálního wrestlera. Ačkoliv se v seriálech a filmech objevoval už od roku 2006, výrazně prorazil až díky roli mimozemského bojovníka Draxe ve Strážcích Galaxie. Kromě několika dalších filmů s Avengers si ho diváci mohli v poslední době všimnout také z menší, ale dějově důležité role v Blade Runnerovi 2049.

Jasona Momou tak ve druhé řadě See doplní druhý herec s podobně skvělou fyzickou kondicí. Magazín Deadline, který o nové Bautistově roli informoval, zatím nebyl schopen zjistit žádné další detaily, jako například zda bude nová postava na straně hlavních hrdinů nebo proti nim. Kromě herecké sestavy se má každopádně mírně proměnit také produkční stránka, jelikož si každodenní vedení natáčení a postprodukce má vzít na starost Jonathan Tropper, který pracoval na seriálech jako Vinyl, Bojovník a Banshee.

Foto: Apple

Komentáře