Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Equa bank spustila Apple Pay

Jak se předpokládalo, tak se také stalo. Equa bank jako jedna z posledních relevantních českých bank dnes oficiálně spustila platební službu Apple Pay a potvrdila tak naše předpoklady, o nichž jsme vás informovali před několika dny. Celému procesu předcházelo možná až příliš dlouhé testování na zaměstnancích v ostrém provozu.

Klienti Equa bank tak nyní mohou do svých iPhonů prostřednictvím aplikace Wallet nahrávat své platební karty, a to buď naskenováním, nebo ručním vyplněním příslušných údajů. Digitální platební karta by se v aplikaci měla projevit do několika vteřin, přičemž po potvrzení bankou ji bude možné využívat pro bezkontaktní placení.

Podpora se samozřejmě týká i Apple Watch a také iPadů nebo Maců pro internetové transakce. „Apple Pay je další službou, kterou v oblasti digitálního bankovnictví spouštíme. Naši klienti stále více používají naši mobilní aplikaci, která postupně nahrazuje využívání internetového bankovnictví nebo klasických platebních karet,“ říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Co se týče vydavatelů, je podporován pouze Mastercard – VISA nikoliv. Equa bank nicméně stihla onen „roční horizont“ a řadí se k dalším bankám jako Česká spořitelna, Komerční banka, Air Bank, ČSOB, mBank, Fio banka, J&T Banka, Moneta, Raiffeisenbank, UniCredit Bank i startupu Twisto nebo stravenkové službě Edenred. Nechybí ani alternativy jako Revolut či Monese.

Komentáře