Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iPhone 8 se skleněnými zády. První věrohodné rendery nástupce iPhonu SE jsou venku
Render očekávané nástupce iPhonu SE (Foto: OnLeaks, iGeeksblog)

Jak už jsme zmínili v našem výhledu na rok 2020, nástupce oblíbeného iPhonu SE je pravděpodobně jedním z nejočekávanějších mobilních zařízeních Applu tohoto roku. Spekuluje se o něm již několik let, proběhla řada zpráv o tom, jak bude vypadat, ale nikdy dosud nebyla situace přesnější než nyní, když se do ní naplno vložil uznávaný analytik Ming-Chi Kuo a částečně i Mark Gurman z Bloombergu.

Je téměř jisté, že nový „nejlevnější“ iPhone nepřijde s novým designem, ale naopak využije podobný vzhled, jaký byl odstartován s vydáním iPhonu 6. Konkrétně se zmiňují designové křivky modelové řady 8, která je poslední řadou bez Face ID, respektive s Touch ID a mohutnými černými rámečky ve vrchní a spodní části. A OnLeaks věří, že jeho podoba bude taková, jakou navrhl.

Známý leaker, který mimochodem odhalil přesnou podobu iPhonů 11 devět měsíců před jejich oficiálním představení, ukazuje na několika renderech, jak nový iPhone bude vypadat. Nutno podotknout, že vzhled vypadá velmi věrohodně a lze očekávat, že v podobné linii to Apple skutečně nasadí.

Foto: OnLeaks, iGeeksblog

Z přední strany by neměl být k rozeznání od zmíněného iPhonu 8 – stejné rámečky i stejný 4,7palcový displej. Na zádech by se ale měly odehrávat větší změny. OnLeaks očekává, že Apple vsadí na sklo s kouřovým podtónem, díky němuž by se zařízení dalo nabíjet bezdrátově. Je ale otázka, zda se tento prvek stane skutečností – zařízení má totiž stát okolo 400 dolarů, což je nízká cena na poměry Apple s ohledem na iPhony. Možná bude ve hře i klasický hliník.

Foto: OnLeaks, iGeeksblog

Co se týče kamery, tam Apple s největší pravděpodobností vsadí pouze na jednu čočku a žádná šílená rozložení se odehrávat nebudou. Zajímavostí je i absence sluchátkového jacku. I když to z renderů samozřejmě není patrné, novinka nenabídne 3D Touch, ale naopak Haptic Touch, který Apple rozšiřuje i ve svých vlajkových lodích. O výkon se bude starat A13 Bionic.

Foto: OnLeaks, iGeeksblog

Výrazně se skloňuje i název a je dost možné, že se bude nakonec jmenovat iPhone 9 – Apple totiž číslovku devět tehdy vynechal a nyní by to celé produktové řady ideálně zapadala. Nepůjde tedy o iPhone SE 2, respektive SE II. Velkou otázkou je, kdy nakonec dorazí – proslýchá se, že v březnu, ale informace to jsou samozřejmě nepotvrzené.

Foto: OnLeaks, iGeeksblog

Komentáře