Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jak sedmnáctiletí chlapci tvoří vládu. Vdova po Stevu Jobsovi produkovala film o unikátním politickém experimentu
Laurene Powell Jobs. Foto: Arctic Circle / Flickr

Vdova po zemřelém Stevu Jobsovi, Lauren Powell Jobs, patří k nejvýznamnějším filantropkám současnosti, kromě toho se ale věnuje i dalším investicím (například do médií) a nově také produkovala netypický dokument. Navíc ho nyní nabídne služba Apple TV+.

Dokument zvaný Boys State se představil před několika dny na filmovém festivalu Sundance v americkém Utahu a získal vesměs pozitivní ohlasy. Pojednává o stejnojmenné iniciativě, kdy se na týden do texaského Austinu sjede tisícovka sedmnáctiletých hochů, kteří mají za úkol experimentálně vytvořit reprezentativní vládu. Zcela od píky.

Mají si vytvořit procesy, zvolit své zástupce a následně i zvolit guvernéra Texas Boys State. Díky různému sociálnímu původu chlapců se to samozřejmě neobejde bez hádek, špinavých triků, kampaní a organizací. Jen pro pořádek – v reálu existuje i alternativa zvaná Girls State a stejně jako Boys State se koná desítky let v mnoha státech USA.

Laurene Powell Jobs (Foto: TED Conference/Flick)

Do režisérského křesla se při natáčení Boys State posadili Amanda MacBaine a Jesse Moss, kromě Powell Jobs se mezi producenty zařadili i David Guggenheim, Jonathan Silberberg a Nicole Stott.

Film je popisován jako „politická stopa doby“ (chtě nechtě tak trochu odráží realitu skutečné politiky) a jako film, který „zkoumá zdraví americké demokracie“. Apple TV+ měla podle magazínu The Hollywood Reporter za film zaplatit deset milionů dolarů společně se svým partnerem A24.

A24 se chystá s Applem i na další kolaborace. Uznávané filmové studio začalo s cupertinským gigantem spolupracovat v roce 2018 a před rokem veřejnost poprvé slyšela i o filmu On The Rocks, který spolu obě entity mají produkovat. Zahrají si v něm třeba Bill Murray a Rashida Jones.

Apple TV+

Růst Apple TV+ po všech stránkách

Apple TV+ zažívá za poslední měsíce boom jak v počtu nově oznámených děl, které se na platformě objeví, tak v počtu nových předplatitelů. Ve Spojených státech už jich má podle analytické firmy Ampere Analysis 33,6 milionu, což je zhruba polovina z toho, co má Netflix a přibližně stejně jako Hulu.

Apple taky za svou službu utrácí nemalé peníze. Například rozpočty prvních řad jeho vlastního seriálu The Morning Show pravděpodobně přesáhly sto milionů dolarů, což je stejně, jako za své nejlepší projekty utrácí například Netflix nebo HBO. Herečka Jennifer Aniston za The Morning Show dokonce dostala cenu SAG Award.

Komentáře