Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jako na MacBooku. Brydge chystá novou klávesnici k iPadu Pro s integrovaným trackpadem pro gesta

Pokud chcete nahradit svůj klasický počítač za iPad Pro, pravděpodobně se vám bude hodit dobrá klávesnice, která vám zajistí rychlejší psaní textů a množství užitečných zkratek pro vyšší produktivitu. Mimo jiné i lepší rozložení na stole, potažmo na klíně. To je důvod, proč Apple nabízí takzvanou Smart Keyboard Folio, která slouží i jako ochrana zařízení během přenášení.

Mnohým uživatelům však nevyhovuje pro své příliš měkké provedení s nedostatečným zdvihem kláves, což je naprosto legitimní. Proto se náročnější majitelé iPadů Pro (respektive jakýchkoliv jiných variant jablečných tabletů) obracejí na výrobce třetích stran, které nabízí odlišné typy klávesnic. Mezi nimi je i původem singapurská značka Brydge.

Ta se z kickstarterového projektu dostala až na vrchol, co se týče nabídky bezdrátových klávesnic, a nyní představuje nový model pod názvem Brydge Pro+, který je určen pro aktuální řadu iPadů Pro. Oproti svým sourozencům, jež jsou určené i pro další řady nabízených iPadů, pak vyniká jednou důležitou vlastností – trackpadem.

 

Jako na Macu, ale s iPadOS

Na první pohled nepůsobí nijak zvlášť inovativně – stále jde o ověřený hliníkový design, který i díky svému barevnému odstínu připomíná podsvícené klávesnice v novějších MacBoocích. Ve spodní části má však integrovaný trackpad, jenž vám umožní ovládat iPad podobně jako jablečný laptop.

Důležitá je podpora funkce AssistiveTouch, se kterou iPady Pro přichází. Na základě ní pak budete moci využívat známá gesta pro vyvolání Exposé (otevřené aplikace v oknech vedle sebe), a to poklepáním třemi prsty, nebo otevření docku. K tomu pak bude zapotřebí jednoduché poklepání dvěma prsty na trackpadu.

Brydge navíc uvádí, že v blízké době vyrukuje také se samostatným trackpadem, který bude možné spárovat jak s iPadem, tak s klávesnicí pro zajištění co nejlepší zkušenosti z profesionálnějšího využívání těchto tabletů.

První kusy již v únoru

Co se týče ceny, Brydge Pro+ bude stát 200 dolarů (zhruba 4 600 korun) za variantu pro 11palcový iPad Pro a 230 dolarů (zhruba 5 300 korun) za verzi pro větší, 12,9palcovou verzi. Prvních 500 objednávek pak bude vyexpedováno koncem února, přičemž následující várka o měsíc později. Dostupná by měla být i v Evropě, respektive Česku.

Komentáře