Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jedna karta vládne všem. Apple Pay konečně spouští i fintechový startup Curve

Neexistuje příliš mnoho služeb, o kterých by se mluvilo tak hlasitě jako o Apple Pay. Očekávání této platební funkce od tvůrců iPhonu se dá velice jednoduše vztáhnout i na český trh, kde zaznamenává nevídaný úspěch a podporují ji všechny velké, relevantní banky včetně nedávné Equa bank. Nejde však pouze o ryze bankovní instituce, které na trend Apple Pay postupně nasedají.

Řeč je především o fintechových startupech, respektive alternativních „nebankovních“ službách, mezi kterými v Česku nejvíce rezonuje Twisto zakladatele a výkonného ředitele Michala Šmídy. Ten začal Apple Pay podporovat s loňským únorovým debutem na tuzemském trhu a klienti to pochopitelně velmi dobře přivítali. Především pak ti, jejichž banka v té době Apple Pay třeba nepodporovala. Koncem května dorazil i oblíbený Revolut.

Nyní se podpory jablečné platební služby, se kterou Apple vyrukoval již v roce 2014, dočkala i aplikace Curve, jež patří mezi oblíbené nástroje pro správu všech karet v jednom rozhraní. Do něj si uživatel může nahrát prakticky jakoukoliv platební kartu a přímo z aplikace určovat, kterou chce zrovna platit. To se hodí hlavně pro ty, kteří mají platebních karet celou řadu a nechtějí je všechny tahat s sebou.

Curve je vhodná i pro platby v cizí měně – vždy bere mezibankoví kurz (obdobně jako Revolut)

Apple Pay v Curve tak dává velký smysl, ovšem mnohem zásadnější dopad by tato integrace měla před několika měsíci, respektive hned na začátku, co Apple Pay do Česko vstoupilo. Pak by totiž jedna hlavní karta (Curve) nahrazovala všechny ostatní a nebylo by nutné čekat na banky, než podporu zahrnou. I tak jde ale o vítanou novinku.

Vytvoření digitální verze karty Curve do aplikace Wallet je pak naprosto přímočaré – stačí v aplikaci zvolit možnost Add to Apple Wallet. Funkce je dostupná napříč celou Evropou.

Komentáře