Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Pomoc hořící Austrálii přichází i od vývojářů. Sedmnáctiletý Will Bishop daroval víkendové výdělky jeho watchOS aplikací
Foto: robdownunder / Flickr

Austrálie aktuálně zažívá jedny z nejrozsáhlejších požárů v dějinách, jejichž síla již sežehla rozlohu větší než Slovensko a zapříčinila na čtyřiadvacet lidských obětí. Není tedy divu, že se kontinentu snaží pomoci celá řada organizací a firem, mezi které patří i Apple, který přislíbil konkrétní částku na obnovu postižených oblastí. Charitativních akcí se nicméně účastní i třeba vývojáři aplikací.

Jedním z nich je Will Bishop, mladý studentský vývojář z australského města Adelaine, který stojí za jedněmi z nejúspěšnějších aplikací třetích stran pro Apple Watch. V portfoliu má Chirp, respektive schopný twitterový klient (o němž jsme v minulosti psali), nástroj pro interakci s diskuzním fórem Reddit pod názvem NanoReddit a také MiniWiki pro Wikipedii (o které jsme také psali).

Všechny tyto aplikace jsou v základu nabízeny zdarma, nicméně nabízejí i prémiové verze za poplatky. A právě na nich teprve sedmnáctiletý Bishop postavil svou pomocnou iniciativu. Veškeré výdělky za Chirp, NanoReddit a MiniWiki, které nashromáždil od pátku do neděle, věnoval příslušným službám v oblastech okolo Jižní Austrálie, Nového Jižního Walesu (v němž se nachází Sydney) a Victorie.

Aby své charitativní plány podpořil, k přispění vyzval svou komunitu na Twitteru i Redditu, aby darovali „to, co mohou“. Vzhledem k tomu, že se jeho záměr dostal i do různých médií, zájem se patrně ještě zvýšil. Bishop uvádí, že věnovanou sumu zveřejní v nejbližší době.

Pomoc hlásí i Tim Cook

Jak už bylo naznačeno výše, přispívat na obnovu bude i Apple, což zmínil šéf firmy Tim Cook přímo na svém Twitteru. „Naše srdce jsou s těmi, kdo jsou zasaženi australskými požáry a s odvážnými dobrovolníky bojujícími s bezprecedentními plameny po celé zemi – prosím, ochraňujte se. Apple poskytne dar na podporu pomoci,“ zní z jeho tweetu.

Současné požáry v Austrálii jsou jedny z nejrozsáhlejších v její zaznamenané historii (Foto: Ninian Reid / Flickr)

O Applu je pak obecně známo, že často finančně pomáhá zemím a oblastem, které jsou zasaženy přírodními katastrofami. Od hurikánů přes záplavy. Mimo jiné se podílel i na záchraně ikonické pařížské katedrály Notre-Dame, jež v dubnu loňského roku zachvátil masivní požár a způsobil devastující škody.

Komentáře