Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Pracovat v Applu není jen tak. Po pěti letech dostanou zaměstnanci designové poděkování od Tima Cooka
Tim Cook

Podpis Tima Cooka lze získat několika způsoby. Nejjednodušším, ale nejméně pravděpodobným je náhodně ho potkat na ulici. Dalšími je pečlivě sledovat jeho pohyb a pokusit se ho zastihnout například v App Storu. Uspět lze pravděpodobně také na eBay a podobných aukčních webech. Tím nejlepším je pro obyčejného člověka ale asi stát se zaměstnancem Applu a zůstat alespoň pět let. Odměnou za to je designová plaketa s poděkováním a vlastnoručním podpisem Tima Cooka.

Stát se zaměstnancem Applu přinejmenším ve Spojených státech není kvůli velkému zájmu spojenému s několika koly výběrových řízení vůbec jednoduché. Na druhou stranu s sebou práce nese určité výhody a alespoň prozatím se (mimo Čínu) neobjevily žádné zprávy podobné hrozným pracovním podmínkám ve skladech Amazonu či mezi moderátory obsahu na Facebooku. Zaměstnanci jedné z nejbohatších firem na světě mají zpravidla relativně dobrý plat, skvělé pracovní podmínky a snad i dostatečně naplňující práci.

To se snaží zdůraznit i výroční plaketa, kterou se Lemont Washington, seniorní softwarový inženýr, nedávno pochlubil na svém Twitteru. Pro Apple pracuje od září roku 2014, přičemž se podílel na vývoji výukové aplikace Swift Playgrounds, HomeKitu a iMessage. Magazínu Cult of Mac zmínil, že plaketu má vystavenou ve své kanceláři v Apple Parku. Pod jménem zaměstnance je na ní napsáno:

„Pět let v Applu je důležitý milník. Když jsi sem přišel, připojil ses k tvorbě opravdu úžasných věcí. Od té doby jsi přinesl vášeň, kreativitu a houževnatost – prostě protože to je to, co snaha o dokonalost vyžaduje. Standardy, které jsi nastavil pro sebe samého, jsi posílil a inspiroval ostatní. Tvoje práce měla dopad, jaký mění životy lidí. To je důležité. Děkuji – za vše, co jsi udělal, a za vše, co na své cestě v Applu uděláš.“

Pod touto pochvalou je podpis Tima Cooka. Není jasné, jestli pětileté výročí zahrnuje pouze tuto plaketu nebo i nějakou další věcnou či finanční odměnu. Také je otázkou, zda ji v podobné podobě dostávají všichni zaměstnanci, jelikož by vzhledem k počtu ředitel Applu strávil poměrně mnoho času podepisováním. Každopádně pětiletá plaketa není jediná, kterou lze získat. Pracovníci se na pamětní pochvalu mohou těšit také po deseti letech práce ve firmě.

Ještě nedávno to znamenalo skleněnou krychli s vypáleným logem Applu a jménem zaměstnance uvnitř. Loni se také na aukci objevila pochvala, kterou po deseti letech práce v roce 2000 dostala Suzanne Lindberghová pracující v marketingu společnosti. Tehdy byl ředitelem Steve Jobs, Suzanne se pod poděkováním dočkala jeho vlastnoručního podpisu.

Komentáře