Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Příští týden, dost možná úterý. Equa bank má Apple Pay již připravené a čeká na zelenou od Applu

Pokud lze jmenovat poslední, klienty oblíbenou českou banku, která ještě nemá v provozu Apple Pay, bude to Equa bank. Byť s integrací této platební služby nedorazila ani Banka CREDITAS nebo třeba Sberbank, Equa bank patří nepochybně mezi nejočekávanější bankovní instituce, které možnost platit iPhonem nebo Apple Watch (potažmo přímo online bez nutnosti opisování údajů) zatím neuvedly.

Posledních několik týdnů jsme se snažili získat bližší informace o tomto spuštění, přičemž nám samotná banka začátkem loňského prosince potvrdila, že probíhá první fáze testování, aby začátkem roku letošního oznámila, že Apple Pay již využívají její zaměstnanci v ostrém provozu. V návaznosti na tweet nám pak Equa bank dnes potvrdila, že testování je u konce a Apple Pay je připravené.

Mnozí by si mohli myslet, že je platební služba Applu již v provozu a klienti ji mohou přes svá zařízení aktivovat. To se však zatím neděje. I když ji má banka připravenou pro veřejný start, musí počkat na Apple, až jí dá zelenou, respektive až se dostane na daný termín, v nichž firma podpory Apple Pay „uděluje“. Tento týden to ještě nebude, ale lze očekávat, že dorazí následující úterý, tudíž 21. ledna.

Pobočka Equa bank

Tento termín vychází ze skutečnosti, že úterky jsou jedněmi z oficiálních termínů, kdy Apple službu pro konkrétní banky spouští. Nejde však o definitivní stanovisko a Equa bank nemůže vzhledem k velice přísné smlouvě nic bližšího potvrdit. Sdělila nám rozmezí „několika dní“, přičemž do konce tohoto týdne to téměř jistě nebude.

Každopádně je potvrzené, že to Equa bank stihne do ročního horizontu, který končí 18. února, respektive den před zahájením podpory Apple Pay na českém trhu.

Komentáře