Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Slofie je nejlepší v zimě na snowboardu. Apple ukazuje další kreativní využití prazvláštní kamerové funkce

Jakmile Apple během loňského představení nových iPhonů vyrukoval s funkcí pod označením slofie, naskytla se otázka, zda tento prvek skutečně někdo potřebuje. Ačkoliv byly selfies hitem a nyní patří k naprosto běžným fotografickým formátům, natáčení obličeje přední kamerou ve zpomaleném záběru se jeví poněkud zvláštně.

Nebyl by to ale Apple, kdyby na tak drobné a pro mnohé naprosto nepodstatné funkci nestavěl zvučnější marketing. Nejen, že tento formát prezentoval přímo na konferenci, kam by se nepochybně vlezly důležitější věci a novinky, ale také si dokonce na označení slofie nechal uvalit ochrannou známku z obav, že by jej mohly okopírovat konkurenční výrobci.

Pravděpodobně tak firmu doprovází paranoia z kopírování Memoji, o což se postaralo čínské Xiaomi. Tak či tak, slofie je nyní součástí Applu a je nutné, aby společnost pod vedením Tima Cooka dostatečně prezentovala veřejnosti. Není tomu tak dávno, co ven vypustila legrační video z procesu, který předchází pořízení takového slofie, a nyní ukazuje další využití.

Sníh, prkno a backflip

Tematicky se soustředí na zimní období, především na snowboarding. Okolo tohoto oblíbeného sportu pak postavil dvě nová, krátká videa, která zachycují konkrétní profesionální jezdce, jak před sebou drží iPhone 11 a předvádí pozoruhodný backflip. Pokud tedy zrovna nevjíždí do hromady čerstvě napadaného prašanu.

Komentáře