Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Už za pár. Equa bank spustí Apple Pay ještě tento měsíc, aktuálně ji testuje v ostrém provozu

Zatímco drtivá většina českých klientů může Apple Pay přes své banky aktivně využívat a libovat si v jednoduché možnosti bezkontaktního (i internetového) placení, stále existuje pár procent lidí, kteří tuto výhodu nemohou čerpat. To platí i pro klienty Equa bank, která s podporou jablečné platební služby dosud nepřišla. Blýská se ale na lepší časy.

Jak už jsme vás informovali začátkem prosince minulého roku, Equa bank tehdy podle svých slov zahájila testování Apple Pay, aby si ověřila, zda vše funguje a nehrozí žádné technické problémy. Pro AppleCrunch mimo jiné zmínila, že očekávané spuštění proběhne až poté, co si službu ověří na svých zaměstnancích, což se momentálně děje.

Během včerejšího dne pak banka v jedné z odpovědí na Twitteru oznámila, že aktuálně probíhá již „ostré testování“. To znamená, že zbývá už několik málo dní do doby, kdy se konečně dočká i veřejnost, respektive její nedočkaví klienti. A jak Equa bank dodává, směřuje to skutečně na tento měsíc, respektive leden. Přesnější datum však známé zatím není.

Pobočka Equa bank

Podle všeho se tak Equa bank stihne vlézt do úvodního roku, co je Apple Pay na tuzemském trhu spuštěné a co se na něj stihli adaptovat hráči jako Česká spořitelna, Komerční banka, Air Bank, mBank, J&T Banka, Fio banka, UniCredit Bank, Raiffeisenbank a ČSOB včetně fintechového startupu Twisto nebo stravenkový Edenred.

Equa bank nicméně není jediná, která s Apple Pay dosud otálí. Chybí například i Banka CREDITAS nebo Sberbank, u kterých se zatím netuší, kdy s podporou jedné z nejnávykovějších platebních služeb na trhu přijdou. První jmenovaná by to však mohla stihnout také během ledna.

Komentáře