Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Výrazný posun mapového rozhraní. Nové Apple Maps nabízí detailnější pohled i přesnější trasy

Apple Maps byly jednoho času snad tím nejhorším softwarovým doplňkem, který firma kdy stvořila. Nepřesné trasy, nedostatek městské hromadné dopravy, špatné názvy a neustálé výpadky, to byly prvky, které jablečné mapy v roce 2012 prakticky definovaly. Apple se nicméně nevzdal a průběžně do vylepšování této aplikace investoval nemalé částky, díky nimž zážitek posouval na mnohonásobně lepší úroveň.

Nyní patří mapové podklady Applu mezi ty lepší na trhu a v mnohých případech se rovnají standardu, který představují Google Maps. Firma z kalifornského Cupertina však nehodlá usnout na vavřínech a opět ukazuje, že na mapy stále myslí. Představuje totiž zásadní vylepšení, jež by se mělo projevit ve všech podstatných aspektech.

Přepracované rozhraní map Applu nabízí rychlejší a přesnější navigaci po městech, což vychází mimo jiné z detailnějších pohledů na okolní silnice, budovy, parky, letiště, nákupní střediska a podobně. Uživatelé tak zkrátka dostávají mnohem propracovanější možnost, jak se orientovat, což u věcí jako mapy nikdy není na škodu. Naopak.

Novinka navíc přichází v přímé návaznosti na změny, které v mapách (v některých lokalitách) proběhly v rámci iOS 13 z minulého roku. Jednou z nich je i funkce Look Around, která nabízí detailní trojrozměrný pohled po městech a prakticky se jedná o alternativu ke Street View od Googlu.

Ta je nicméně dostupná pouze v New York City, sanfranciské oblasti Bay Area, Los Angeles, Houstonu a Oahu, byť rozhodně nejde o finální výčet – bude se rozšiřovat.

Důraz na ETA i interiérové mapy

V rámci přepracovaných Apple Maps firma pod vedením Tima Cooka také prezentuje další novinky, které se postupně dostávají do oběhu. Jednou z nich je i předpokládaný čas příjezdu, což se může hodit pro rychlé informování rodiny a dalších kontaktů. Nechybí ani tvorba oblíbených míst (kolekcí) a velký důraz se také klade na interiérové mapy, především pak v letištních halách a jak ukazuje letiště v Praze, dotýká se to i České republiky.

Nové mapy ovšem do Česka zatím nepřijdou – Apple je spouští pouze pro Spojené státy, ale slibuje, že v následujících měsících se dostanou i do Evropy.

„Je to snaha, která vyžadovala přepracování map od píky, abychom s nimi mohli obohacovat životy lidí – od cesty do práce nebo školy po plánování důležitých výletů. To vše s uživatelskou bezpečností coby klíčovým aspektem,“ komentuje Eddy Cue, senior viceprezident internetového softwaru a služeb.

Komentáře