Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Webový prohlížeč Microsoft Edge dorazil na Macy. Je postavený na enginu Chromium

Již minimálně od dubna loňského roku se ví, že Microsoft představí svůj přepracovaný webový prohlížeč Edge, který bude určený i pro operační systém macOS, respektive na všechny Macy. Dosud však nebylo zřejmé, kdy se tento plán stane skutečností – Microsoft v posledních měsících experimentoval pouze s beta verzemi, což je naprosto logické, jelikož chtěl získat zpětnou vazbu od vývojářů a dalších uživatelů.

Nyní je však nový rok a Microsoft se rozhodl vstup do této dekády oslavit jeho uvedením pro veřejnost. Microsoft Edge je tak nyní nabízen k bezplatnému stažení jak na macOS, tak i na Windows nebo iOS. A jak už se tušilo před pár měsíci, veškeré fungování tohoto webového prohlížeče je postaveno na enginu Chromium, jenž má zajistit plnou kompatibilitu a stabilní chod.

Co se týče uživatelského rozhraní, Microsoft Edge nabízí přehledný softwarový design v decentně šedých barvách, které doplňují nově vytvořené logo. To již nepřipomíná písmeno „e“, ale naopak vlnku. Prohlížeč by pak mohl být dobrou variantou pro ty, kteří přechází z Windows na macOS, a to díky podobné funkčnosti a rozložení, na které jsou lidé ze světa Windows zvyklí.

Nativním vyhledávačem je Bing

I tak ale Microsoft přidává pár prvků, jež mají indikovat, že jde o plnohodnotnou verzi pro macOS. Součástí je nativní zabezpečení proti digitálnímu sledování, možnost přehrávání videí v rozlišení 4K, pokročilé práce v PDF nebo Dolby Audio. Microsoft navíc slibuje, že svůj „chromiový“ prohlížeč bude průběžně vylepšovat – nemá jít tedy o definitivní verzi.

K dispozici jsou i různé takzvané add-ony, které mohou funkčnost prohlížeče rozšiřovat. Ke stažení jsou na webovém storu Microsoftu nebo přímo na Chrome Web Store.

Komentáře