Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Životy emigrantů v USA. Na Apple TV+ dorazil očekávaný seriál Little America, dostupná je celá série
Herec Conphidance ve třetí epizodě seriálu Little America (Foto: Apple)

Ačkoliv Apple není žádnou mašinou, co se týče produkce originálního televizního obsahu, neznamená to, že na diváky své relativně nové streamovací služby Apple TV+ zapomíná. Průběžně svou nabízenou knihovnu pro předplatitele doplňuje a nyní (respektive včera) do ní přidal další dílo. Tentokrát se jedná o očekávanou sérii pod názvem Little America, na kterou lákal v průběhu loňského prosince.

Nový seriál, za jehož výkonným kormidlem stojí pákistánský herec a komik Kumal Nanjiani (známý především jako Dinesh z hitu Silicon Valley), slibuje nahlédnutí do životů lidí z odlišných kulturních a společenských kontextů, přičemž všechny spojuje důvěra v otevřenost Spojených států americký. Prakticky tak ukazuje pozice emigrantů v jedné z nejvlivnějších zemí světa.

Velký důraz klade Little America i na aspekty jako rasismus, homofobie a xenofobie, které jsou ve Spojených státech pořád velmi aktuální. Z toho důvodu má každá epizoda seriálu svůj zcela vlastní příběh, v němž je popisován život daného cizince a jeho situace, jež mají vést k ideální adaptaci na americký životní styl.

„Little America oslavuje příběhy, které jsou univerzálně lidské, emoční a inspirující – přesně reprezentují to, co na Apple TV+ tvoříme. Každá epizoda seriálu ukazuje krásné zkušenosti z různých částí světa a doufáme, že budou rezonovat mezi všemi lidmi,“ dodává k debutu Zack Van Amburg, šéf videa v Applu.

V první dostupné sérii je dohromady osm dílů, a to konkrétně:

The Manager (Vedoucí) – Kabir se musí ve svých dvanácti letech sám naučit vést motel v Utahu po tom, co jsou jeho rodiče deportováni zpět do Indie.

The Jaguar (Jaguár) – Marisol, nezdokumentovaná mladá dívka z Mexica, se učí uspět ve světě kompetitivního squashe s pomocí jejího trenéra, který ji na kurtu i mimo něj inspiruje k velkým snům.

The Cowboy (Kovboj) – Iwegbuna, student ekonomie z malé vesnice v Nigérii, má problém si zvyknout na život v Oklahomě, ale získá sebevědomí a spojení s domovem, když se připojí ke kultuře, kterou obdivoval jako dítě – ke kovbojům.

The Silence (Ticho) – Desetidenní tichá meditace Sylviane má nečekaný průběh, když se dívka sblíží s mužem, s nímž sdílela vše kromě slov.

The Son (Syn) – Když Rafiq uteče z domova v Sýrii po tom, co jeho otec zjistí, že je gay, musí se vydat na útěk, dokud svůj „domov“ nenajde v tom nejméně pravděpodobném místě.

Tha Baker (Pekařka) – Beatrice má být jako jediná z 22 sourozenců poslána z Ugandy na univerzitu v USA. Snaží se dosáhnout své vlastní verze amerického snu prodejem čokoládových sušenek z košíku na hlavě.

The Grand Prize Expo Winners (Vítězové hlavní ceny) – Matka samoživitelka ze Singapuru vyhraje all-inclusive plavbu na výletní lodi z Aljašky. Díky tomu na emočně katarzním výletě na chvíli zažije skvělý život.

The Rock (Balvan) – Faraz se při stavbě domova pro svou íránskou rodinu nezastaví před ničím. Pokusí se z jinak dobré pozemku v americkém Yonkers odstranit velký balvan.

Komentáře