Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Blíží se náhlavní AirPods? Ve vzduchu visí jedna z klíčových indicií, která naznačuje jejich brzký příchod

Již delší dobu se hovoří o tom, že má Apple představit nová studiová sluchátka, která by fungovala na stejné bázi jako AirPods. Co se týče takzvaných on-ear sluchátek, firma aktuálně operuje s vybranými řadami značky Beats by Dre a je logické, že by chtěla skutečně vlastní. Někteří předpovídali, že dorazí ještě v roce 2018, druzí naopak tvrdí, že je Apple chystá vydat letos.

Pokud je možné se odvíjet od interní databáze obchodního řetězce Target, nová profesionální on-ear sluchátka by mohla dorazit možná už za pár týdnů. Několik zaměstnanců firmy totiž reportovalo, že se jim v systémovém itineráři začaly objevovat zástupné názvy ve znění Apple Airpods (X Generation) s cenou 399,99 dolaru, které mohou značit, že se blíží příchod nových sluchátek.

Byť se na první pohled může jednat o divočejší spekulaci, patrně tomu tak není. Target totiž velmi často připravuje svou databázi na nový produkt a dopředu zahrnuje takzvaná placeholderová označení, díky nimž si v celém systému dělá jasno. S největší pravděpodobností totiž dostává informace s předstihem. A jak uvádí magazín The Verge, jde zpravidla o běžný proces.

Velkou roli v celé věci hraje cena. V americkém měřítku vychází AirPods Pro, nejlepší verze oblíbených jablečných sluchátek, na 250 dolarů – chystaná sluchátka pak budou o 150 dolarů dražší. Nelze tedy předpokládat, že by Apple vyrukoval se špuntovým modelem, který by stál 400 dolarů. Spíše to evokuje příchod mnohem profesionálnější verze založené na on-ear struktuře.

Cena se navíc vesměs shoduje s tím, kolik stojí špičkové modely jako například Sennheiser Momentum Wireless. To může být další důkaz, že půjde o náhlavní sluchátka. Dobrou indicii dává i naplánování na březen, což je vzhledem k výskytu v databázi Targetu optimální měsíc. A právě během něj má Apple představit nové iPady Pro a pravděpodobně i „iPhone 9“.

Pokud se na to podíváme ze širšího hlediska, náhlavní AirPody by pro Apple dávaly velký smysl. Mohl by totiž své snahy rozšířit i mezi sortu náročných hudebních posluchačů a profesionálů, kteří taková sluchátka potřebují ke své práci. Po připočtení čipu H1 pro pohodlné párování a dalších vychytávek (včetně lepšího zvuku) tak může jít skutečně o zajímavou volbu.

Komentáře