Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Bude se líp běhat. Aplikace Strava zjednodušila sdílení cvičení z Apple Watch se Zdravím na iOS
Foto: Cam Adams / Unsplash

Strava patří díky minimalistickému designu, přehledným statistikám a zajímavému sociálnímu aspektu k nejpopulárnějším fitness aplikacím pro běžce a cyklisty na iOS. Pro co nejlepší integraci do systému je přitom důležitá její spolupráce s aplikací Zdraví, jakýmsi agregátorem veškerých zdravotních dat uživatele. Nyní proto přidává přímou podporu pro export plánů cvičení z aplikace Applu.

Pokud chtěli v minulosti uživatelé sdílet data mezi Zdravím a Stravou na Apple Watch, museli je exportovat prostřednictvím aplikace třetí strany. Výsledný soubor pak bylo možné ve Stravě otevřít a všechna relevantní data tak zahrnout do statistik.

Tento proces se nyní výrazně zjednodušuje, jelikož průběh a výsledky cvičení z aplikace Zdraví na Apple Watch lze s oblíbeným fitness asistentem sdílet přímo. Stačí k tomu otevřít osobní profil ve Stravě, v nastavení pokračovat do nabídky Applications, Services and Devices a zde vybrat aplikaci Zdraví. Odtud pak lze zvolit, která cvičení chceme importovat.

Seznam aktualizací pro nejnovější verzi Stravy obsahuje i pár dalších zajímavostí. Import cvičení ze Zdraví automaticky rozpozná možné duplikáty, takže seznam nebude třeba kontrolovat a promazávat ručně. Manuální úpravy naopak přináší měření aktivity, takže pokud například po dokončení trasy běhu GPS nevypne ve správný moment, vzniklý přebytek je možné později smazat.

Oblast zdraví se na platformách Applu obecně stává v posledních letech čím dál důležitější. S rostoucím počtem fitness aplikací, které v jádru nabízejí do velké míry to samé, mohou být jedním z klíčů k dlouhodobému úspěchu neustálá drobná vylepšení, zpříjemňující každodenní používání.

To je zároveň zásadní pro samotnou motivaci ke cvičení – známé kruhy aktivity na Apple Watch je velmi jednoduché pochopit a jejich uzavření přináší jednoznačnou satisfakci. Aplikace jako Strava by se měly snažit o něco podobného, tedy silnou motivaci a co nejhladší fungování.

Komentáře