Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Den před aprílem. Předpokládaný termín jarní keynote Applu je úterý 31. března

Minimálně od začátku letošního roku se mluví o nadcházející jarní tiskové konferenci Applu, na které by se mohl představit nový hardware. Jedním z ideálních měsíců pro tuto akci je pak březen, což se má naplnit i letos. Apple podle všeho chystá první letošní keynote na úterý 31. března, informuje o tom německý magazín iPhone-ticker.de.

Nyní je otázkou, co Apple plánuje představit. Jako vždy koluje celá řada různých domněnek – některé jsou věrohodné a pro Apple logické, pokud je překlopí ve skutečnost, některé naopak patří k těm zběsilejším a nepříliš pravděpodobným. A pak je ve hře iPhone 9, respektive nástupce oblíbeného modelu SE, který bavil svými kompaktními rozměry.

Právě toto zařízení patří k nejočekávanějším během první poloviny roku, ovšem pokud mají Němci správné zdroje, jeho vydání nebude 31. března. Údajně má následovat až 3. dubna a jeho představení by se nemělo odehrát na pódiu, nýbrž pouze prostřednictvím tiskové zprávy, což o něčem vypovídá.

Foto: OnLeaks, iGeeksblog

Není to tak, že by Apple za novým produktem nestál a měl obavy jej prezentovat před zraky veřejnosti v přímém přenosu. Pravděpodobně se mu ale nebude hodit do lineupu, respektive pro nový „levný“ iPhone nebude místo mezi ostatními, možná důležitějšími produkty. Přeci jen má být novinka vesměs „zrecyklována“, především po stránce designu, který bude vycházet z modelu 8. Z hlediska výkonu a ceny však může jít o jinou písničku.

Nové iPady a možná AirTagy

Poslední den v březnu tak s největší pravděpodobností bude patřit aktualizovaným iPadům Pro, které v loňském roce nebyly nijak změněny. U nich se očekává inovace hlavně v kamerovém osazení, jež by mělo kopírovat designovou linku z iPhonů 11 a cílem bude zajištění lepších parametrů pro rozšířenou realitu. Na místě je také výkonnější čip a možná jasnější displej.

Dalším bodem jsou takzvané AirTags, respektive malá bílá zařízení založená na trackovací bázi, které bude možné připnout například na batoh a z iPhonu kontrolovat, kde se zrovna nachází. U nich se totiž předpokládá, že vstoupí na trh ještě v této polovině roku.

Teoreticky lze očekávat i příchod nového MacBooku s úhlopříčkou třináct palců, který by měl nůžkovou klávesnici po vzoru šestnáctipalcového sourozence a inovovaný Touch Bar. To ovšem natolik pravděpodobné není a je to spíš věc pro říjen.

Komentáře