Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Dostanou se AirPody přímo do balení iPhonů? Přichází náznak vývoje odlehčené verze oblíbených sluchátek
Foto: iJustine / YouTube

Ačkoliv jsou AirPody po všech stránkách velmi dobré, o čemž hovoří i vysoká obliba mezi uživateli, nic není perfektní. Pro běžné zákazníky to může být i situace, že nepřichází přímo v balení iPhonu, což by vzhledem k bezdrátové budoucnosti Applu mohlo dávat logiku (pravděpodobně ne však ekonomickou). Na druhou stranu EarPody jsou již zastaralé a hodila by se alespoň nějaká inovace.

První zpráva o tom, že by cupertinská firma mohla zahrnout AirPody do krabiček od iPhonu, přišla koncem loňského listopadu a stál za ní asijský server Digitimes, který má vhled do dodavatelského řetězce Applu. Ten sice nebývá příliš přesný, co se týče konkrétnějších specifikací, ale odhad o uvádění nových zařízení má poměrně solidní.

Tehdy však nenaznačil žádné detaily. Pouze uváděl, že má Apple nad touto možností přemýšlet. Netušilo se, zda by firma vyvinula speciální verzi AirPodů, která by nebyla tak nákladná, aby se dala zahrnout přímo k iPhonům, aniž by rapidně vzrostla jejich cena. Minimálně to ovšem vedení Applu muselo napadnout a zvažovat pro a proti, zda do toho jít.

Nyní Digitimes zveřejňuje další report, který pojednává o výrobních plánech v Tchaj-wanu. V něm mimo jiné zaznívá i nová generace AirPodů pod názvem AirPods Pro Lite, které indikují odlehčenou variantu nových AirPods Pro, jež vyšly v říjnu a nabízí funkci pro aktivní potlačování okolního ruchu.

I když je možné, že půjde o zkrátka novou, plnohodnotnou generaci, nabízí se i otázka, zda Apple skutečně nepodnikne onen odvážný krok a novinku do balení nadcházejících iPhonů zahrne. Teoreticky by se to mohlo týkat pouze té nejprémiovější verze iPhonu, ačkoliv je nepravděpodobné, že se to bude týkat hned zářijového vydání nových vlajkových lodí.

Bude každopádně zajímavé sledovat, jak Apple svá zcela bezdrátová sluchátka v budoucnu posune. Analytici odhadují, že AirPody letos zažijí rekordní rok a Apple jich prodá až 100 milionů kusů, čímž by si udržel korunu na tomto specifickém trhu.

Foto: Alexandar Todov / Unsplash

Komentáře