Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Gmail nově spolupracuje se Zkratkami. Stačí jeden povel a rovnou píšete e-mail

I když Apple stále se Siri stále zaostává oproti konkurenčním službám jako Alexa od Amazonu nebo Assistant od Googlu, s vydáním iOS 12 v roce 2018 jí přeci jen našel jedno velmi dobré a užitečné využití. Jde o takzvané Siri Shortcuts, respektive Zkratky, díky nimž si můžete zautomatizovat proces několika požadavků do jednoho úderného pokynu, kterým pověříte právě Siri.

Na tento princip se již chytilo několik aplikací třetích stran, a to například včetně oblíbených navigačních platforem Waze nebo Sygic. A možnost, kdy lze jedním povelem zaktivovat několik různých kroků, které byste normálně museli udělat manuálně, se líbí i uživatelům. Nyní mohou být nadšení i ti, kteří na denní bázi využívají Gmail.

Zkratky totiž do jednoho z nejoblíbenějších e-mailových klientů dorazily také a způsobí to, že pokud zvoláte „Hey, Siri, send an e-mail“ (nebo podobnou variaci) a máte vše správně nastavené v aplikaci Zkratky, automaticky se vám otevře pole pro napsání nové zprávy. Momentálně jde o jediný úkon, který Google ve spolupráci se Zkratkami umožňuje.

Nemusíte však pouze hlasově vyvolávat Siri, ale také si novou zkratku napojenou na Gmail umístit do své knihovny a ideálně si ji přidat jako widget, abyste k ní měli snadný přístup.

Komentáře