Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Hon za tmavým režimem pokračuje. Již brzy bude Dark Mode na iOS podporovat i WhatsApp

Možná si pamatujete doby, kdy uživatelé tehdy nových iPhonů X netrpělivě čekali na to, než dorazí aktualizace všech aplikací, která by zohledňovala onen horní výřez, okolo něhož museli vývojáři obtočit svá uživatelská rozhraní. U některých to trvalo až příliš dlouho, ale nakonec dnes jedná o naprostou samozřejmost. Podobný scénář se opakuje i nyní, avšak s tmavým režimem.

Takzvaný Dark Mode zažil obrovský boom, jakmile jej začalo nativně podporovat iOS 13 v loňském roce. I když temně zbarvené prostředí v aplikacích před momentem, kdy k němu dospěl Applu, nebylo ničím novým, až v druhé polovině roku začalo být čím dál relevantnější.

Nejen, že celé schéma velmi dobře funguje v nočních hodinách, během nichž šetří zrak uživatelů, ale v některých případech také zkrátka lépe vypadá než standardní, bílé rozhraní. Není tedy divu, že na tento trend začali nasedat i vývojáři třetích stran.

Nyní se možnost aktivace tmavého režimu objevuje vedle Nastavení v iOS také v oblíbených aplikacích jako Slack, Messenger, Instagram, Twitter, Google Maps nebo třeba ve čtečce Feedly či kalendáři Fantastical 2. Plošně se k tomu chystá i Microsoft se svým produktivním balíčkem Office 365.

Stále však můžeme najít některé aplikace, které Dark Mode na jablečném mobilním operačním systému nepodporují. Mezi nimi je i WhatsApp, jedna z nejoblíbenějších komunikačních platforem pod hlavičkou Facebooku, která čítá více než 1,5 miliardy aktivních uživatelů.

Dlouho se tak spekulovalo, kdy tato možnost dorazí. Přeci jen lidé na této službě tráví velké množství času a především večer tento mód využijí. A protože se tato funkce nově objevila v testovacím programu TestFlight, lze očekávat, že příchod na iOS nemusí mít dlouhého trvání.

Zatím však není potvrzená žádná informace, kdy by se tak mělo stát. Mohou to být týdny, ale i měsíce. Je však ale jisté, že se tak stane. A komunita na to netrpělivě čeká již příliš dlouho.

Komentáře