Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iPhone XR ovládl rok 2019. Měl se stát nejprodávanějším smartphonem na světě, uspěl i iPhone 11
Zdroj: Apple

Vzhledem k tomu, v jaké výbavě iPhone XR v základu přicházel, dalo se již předloni v září, kdy byl tento model představen, očekávat, že se bude těšit velké zákaznické oblibě. Pro běžného uživatele šlo o naprosto ideální iPhone s dobrým displejem, kvalitní kamerou, skvělou výdrží na baterce a bezpečnostním systémem Face ID. Jeho cena zároveň o mnoho nepřesahovala částku dvaceti tisíc korun.

V průběhu loňského roku jeho cena průběžně klesala a na českých e-shopech jej bylo možné pořídit i okolo sedmnácti tisíc korun, což objektivně není nijak nízká cena za telefon, ale na cenové poměry Applu se jednalo o poměrně atraktivní nabídku. Není proto divu, že rok 2019 iPhone XR ovládl, a to v celosvětovém měřítku. Alespoň podle analytické agentury Omdia.

Na základě svých propočtů přispěchala se zprávou, která pasuje iPhone XR do role nejprodávanějšího chytrého telefonu roku 2019, přičemž celkový globální prodej měl přesáhnout 46,3 milionu kusů, což je zhruba dvojnásobně větší množství oproti roku předchozímu. To je ovšem zapříčiněno faktem, že se iPhone XR v roce 2018 prodával pouze pár měsíců.

iPhone XR

Na druhém místě se pak podle Omdie měl umístit další zástupce z jablečného mobilního světa, a sice iPhone 11 s přibližně 37,3 miliony vyexpedovaných kusů. „Apple konzistentně drží první a druhou pozici v globálním měřítku prodávaných chytrých telefonů. Svou dominanci udržuje již více než pět let v řadě,“ zmiňuje Omdia.

Ačkoliv zlatou a stříbrnou medaili získal Apple, na bronzové pozici má dle jejich čísel sedět Samsung s modelem Galaxy A10. Ostatně doplnil i zbylá dvě místa do TOP 5, a to konkrétně s telefony Galaxy A150 a Galaxy A20. Je však nutné brát v potaz, že nejde o oficiální čísla, které Apple nezveřejňuje. Jedná se pouze o odhady, byť založené na relevantních informacích.

Komentáře