Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jak využít AirPods k tajné komunikaci. Americké středoškolačky přišly se zajímavým nápadem

AirPods jsou v současnosti zdaleka nejprodávanějším modelem sluchátek na světě, kromě svého standardního účelu poslechu hudby a telefonování se tak pochopitelně objevují i v méně tradičních kontextech. Mezi ty nejzajímavější může vedle propagování konkurenčního produktu patřit tajný způsob komunikace, kdy AirPods přehrávají vysoce cílené textové zprávy šifrované prostřednictvím překladače.

Inovativního nástupce zpráv psaných na papír a předávaných po třídě vymyslely dvě studentky americké střední školy. Svoje řešení následně distribuovaly pomocí platformy TikTok, přičemž jako velmi úspěšná marketingová strategie se ukázalo použití hashtagu, univerzálního poznávacího kódu internetové komunity.

Samotný princip nového způsobu komunikace ve vyučování není složitý, vyžaduje však přesné následování vytvořeného postupu a určitý soubor zvláštních schopností. Potřeba je samozřejmě mít k dispozici dva iPhony a dva páry AirPods, každý spárovaný s jedním telefonem. Účastníci konverzace si po předchozí domluvě vymění jedno ze sluchátek, takže bude mít každá ze stran jedno sluchátko spárované s vlastním iPhonem a druhé spárované s iPhonem kolegy/kolegyně..

Následuje nejnáročnější část celé operace, která je zcela závislá na schopnostech samotných aktérů. Aniž by byli zpozorováni dozírající osobou, musí sluchátko kolegy umístit do ucha a ponechat ho tam po celou dobu konverzace. Když chce druhá strana něco sdělit, využije k tomu umělou inteligenci superpočítače. Na telefonu spustí aplikaci Google Translate, do políčka s vlastním jazykem zadá obsah zprávy, potvrdí a vybere možnost jejího přehrání robotickým hlasem.

Zpráva se prostřednictvím lokální sítě odešle do sluchátka v uchu druhé strany, kde ji přečte superinteligence Googlu. Pro zvýšení míry bezpečnosti lze vybrat možnost přehrání zprávy přeložené do libovolného cizího jazyka, zde ale nastává risk jejího nesprávného přijetí druhou stranou. Opět, vše záleží na domluvě.

Magazín MacRumors poskytl několik návrhů na možnou modifikaci této metody, přičemž nejzajímavějším je nejspíš použití aplikace Poznámky místo překladače. Jak je totiž známo, software vyvinutý přímo Applem je zpravidla mnohem bezpečnější a virtuální roboti této společnosti mají navíc mnohem plynulejší řečový projev. Jazykový kód (známý také jako text) stačí zadat do nové poznámky, označit jej a vybrat možnost Číst.

Komentáře