Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Kreativita nezná mezí. AirBand je náramek pro Apple Watch, který poslouží i vašim AirPodům
Foto: AirBands

Vzhledem k tomu, kolik Apple a výrobci třetích stran nabízí nejrůznějších náramků na Apple Watch, lze s jistotou říci, že jablečné hodinky patří k nejosobnějšímu zařízení z produktového portfolia firmy. Na to navazuje i možnost kreativního využívání, čehož je důkazem i nový doplněk pod názvem AirBands, který se snaží změnit to, jak uživatelé chápou kombinaci Apple Watch se sluchátky AirPods.

Tvůrce Matt Youngblood totiž vyrobil speciální silikonové náramky na Apple Watch, které se základním designem nijak zvlášť neliší od těch, co nabízí Apple nebo jiní výrobci. Hlavní výjimkou jsou ovšem dvě malá očka umístěna ve vrchní části pásku (respektive poblíž displeje hodinek), která slouží pro přichycení AirPodů. Ať už původních s dlouhými nožičkami, tak varianta s přídomkem Pro.

Nyní vás může napadnout, k čemu je něco takového vůbec potřeba. AirPody standardně přichází s malou krabičkou s ideální velikostí do kapsy, do níž se sluchátka vkládají za účelem nabití a simultánní ochrany před poškrábáním nebo pádem, pokud se zrovna aktivně nepoužívají. Proč je tedy zapotřebí mít dedikované místo přímo na náramku pro Apple Watch, kam by se umísťovaly?

Foto: AirBands

Youngblood rozhodně nemá v plánu tento produkt profilovat jako „alternativní“ místo pro neustálé přenášení AirPodů. To by ani nedávalo smysl. Spíš míří na situace, kdy člověk pracuje například v kanceláři nebo kavárně a potřebuje si sluchátka na chvíli sundat, aby se mohl soustředit na něco jiného. V ideálním světě by je pak zasunul přímo do pásku svých Apple Watch a nepokládal na stůl, kde by se mohly ztratit nebo teoreticky i poškodit.

Odkazuje se také na situaci, která jednoho času probíhala (a možná stále probíhá) v New Yorku, respektive v tamním městském metru, kde lidé své AirPody ztráceli jak na běžícím páse. I v tomto případě – při nastupování do prostředků hromadné dopravy a zajištění maximálního přehledu v okolí – se může takzvaný AirBand hodit.

Protože jde o poněkud netradiční produkt, Youngblood to zkouší nejprve přes crowdfundingový portál Kickstarter, kde shání minimálně deset tisíc dolarů. Zatím je zhruba na dvou tisících, přičemž jeden AirBand prodává za akční cenu dvaceti dolarů (zhruba 460 korun) a bude doručen v dubnu letošního roku. Pokud se vše podaří naplnit.

Foto: AirBands

Komentáře