Inzerce      O nás     CzechCrunch  
LG spouští podporu aplikace Apple TV v televizích z roku 2019. Součástí je i Apple TV+

Minimálně od začátku letošního roku se ví, že televize značky LG budou podporovat aplikaci Apple TV, a to díky nové aktualizaci operačního systému webOS. Jihokorejská společnost to oznámila v průběhu veletrhu CES a především se zmiňovala o letošních modelech (2020), které by všechny s Apple TV (a tím pádem i Apple TV+) přicházely již od základu. Majitelé televizí však zajímaly i starší verze.

Nedává příliš velký smysl, aby si lidé kvůli aplikaci Apple TV kupovali zcela nový model, a proto se dalo očekávat, že LG její podporu zahrne i do variant minimálně z předchozích let, respektive z roku 2018 a 2019, byť nebylo jasné, kdy se tomu tak stane. Nyní ovšem přichází menší překvapení – LG v tiskové zprávě zmínilo, že Apple TV je již nyní dostupná na vybraných loňských modelech, a sice variantách LED a NanoCell (SM9X, SM8X).

Společnost to chytře zaobalila do škatulky „Spojené státy a dalších osmdesát zemí“, přičemž nespecifikovala, jaké ostatní státy se z této podpory mohou těšit. Je však pravděpodobné, že to platí i pro české diváky a tuzemské majitele televizí této značky, byť zatím redakce AppleCrunch nedokázala ověřit, zda je to pravda v plošnějším hledisku. Spolu s touto integrací LG spustilo i vybrané letošní modely s předinstalovanou Apple TV.

Jennifer Aniston a Steve Carell v seriálu The Morning Show (Foto: Apple)

Součástí této podpory je – jak už bylo naznačeno výše – i televizní streamovací služba Apple TV+ s veškerými tituly a knihovna napojená na iTunes pro přehrávání zakoupených nebo zapůjčených filmů. Televize podporující Apple TV současně přichází také s funkcí AirPlay 2 pro zrcadlení obsahu přímo z iPhonu nebo iPadu.

Co se týče modelů z roku 2018, tam není zřejmé, kdy podpora dorazí. Pravděpodobně to však bude ještě letos, konkrétně ke konci tohoto roku. Apple nedávno potvrdil také připravovanou verzi aplikace pro chytré televize značky Sony. Také u nich však zatím není známo, kdy by mohla přijít příslušná aktualizace.

Komentáře