Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Mark Gurman potvrzuje brzký příchod aktualizovaných iPadů Pro. Dorazit by mohla i nová velikost

Odhlédneme-li od očekávaného příchodu takzvaného iPhonu 9, který se má inspirovat původním modelem s označením 8 a přinášet výkon v kompaktnějším těle oproti svým starším sourozencům, nejočekávanějším produktem první letošní keynote je nový iPad Pro. Přesněji řečeno aktualizace dvou dostupných velikostí o úhlopříčkách 11 palců a 12,9 palce.

Vzhledem k tomu, že profesionální tablety od Applu nebyly nijak hardwarově aktualizovány více než rok, jde o poměrně logický tah. O to víc, když na ně cupertinský gigat stále více sází a profiluje jako zařízení s tendencemi nahradit běžný notebook. Zatím však šlo pouze o domněnky, které nebyly nijak potvrzené. To se nyní ovšem částečně mění.

V návaznosti na včerejší zprávu, která hovořila o zpomalení výroby jablečných produktů v Číně v důsledku šířícího se koronaviru COVID-19, se agentura Bloomberg opět zaměřila na sdělení dosud tajných informací spojených s výrobním plánem. A opět u toho byl Mark Gurman, jeden z nejvěrohodnějších lidí, co se týče nadcházejících kroků Applu.

Ten potvrdil, že Apple chystá uvést nové iPady Pro v první polovině tohoto roku, což znamená, že se velmi pravděpodobně odhalí během března, kdy se má (zatím neoficiálně) konat jarní keynote. Podle očekávání budou mít nové stroje přepracovanou kameru, která nabídne nejspíš tři čočky a bude prakticky totožná s tou, jakou mají iPhony 11 Pro.

Design by měl být zachován, výkon navýšen. Bližší informace se zatím neví. To by ovšem nesměl existovat server Digitimes, který mívá přesnou mušku v odhadech, co Apple v následujících týdnech představí. Podle jeho zdrojů vyjde vedle 11palcové a 12,9palcové verze také 12palcová varianta, která má sloužit jako „velikostní kompromis“.

Lidé z Digitimes pochopitelně nedodali žádné konkrétnější údaje, tudíž zatím nevíme, jak moc se to projeví na designu. Zda naroste celé tělo, nebo se ještě více zmenší rámečky a zůstane stejná kostra jako u iPadu Pro s jedenácti palci.

Pokud by Apple toto udělal, znamenalo by to další rozšíření už tak bohaté nabídky iPadů. Momentálně totiž operuje s dvěma iPady Pro, iPadem Air, iPadem a iPadem mini. Rozvrstvení na šest zařízení tak opět může udělat zmatek v celém sortimentu. Je ovšem nutné si počkat až na Den D, který má nastat 31. března.

Komentáře