Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Miliardář a investor Warren Buffett se po dlouhých letech zbavil starého véčka. Přešel na iPhone 11
Foto: Fortune Conferences / Flickr

Co přesně dělá Warren Buffett mnoho lidí neví, se jměním kolem 85 miliard dolarů je ale třetím nejbohatším člověkem na světě. Je hlavním majitelem holdingového konglomerátu Berkshire Hathaway. Jeho prostřednictvím je také jedním z největších investorů Applu, ve kterém drží podíl 5,6 procent. Nyní, ve svých 89 letech, konečně přešel ze starého véčka na nový telefon – iPhone 11.

Buffett má s Applem dlouhou investiční historii, o níž rád mluví. Hodnota akcií firmy, které jeho Berkshire Hathaway vlastní, v současnosti dosahuje až 70 miliard dolarů. V nejnovějším rozhovoru s americkou televizí CNBC ale mluvil spíše o svém novém telefonu.

Mobilní zařízení miliardáře už po dlouhé roky není předmětem zájmu, protože by se jednalo o nějaký na míru vyrobený model za desítky tisíc, ale právě z opačného důvodu. Buffett zdaleka největší část svého jmění dává na filantropické účely a zbytek nemá tendenci příliš rozhazovat. To může být jeden z důvodů, proč až do nedávná měl staré „hloupé“ véčko od Samsungu.

Možná důležitější je ale způsob, jakým telefon využívá. Jak sám řekl, není to pro něj zařízení, kolem kterého se točí celé jeho každodenní fungování, má čistě status jednoduchého nástroje. „Nepoužívám všechny jeho funkce jako většina lidí – většina lidí kolem něj má postavené svoje životy. Já ho používám jako telefon,“ řekl o svém novém iPhonu Buffett.

Navíc si ho ani nemusel koupit – telefon mu darovali už více lidí, mezi nimiž byl také Tim Cook. Ředitel Applu se svého přítele snažil ke změně přesvědčit už dlouho. „Řekl jsem mu, že osobně přijedu do Oklahomy a budu mu dělat technickou podporu,“ přiznal v roce 2018 Cook.

iPhone 11

Komentáře