Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Na e-shopu Applu se objevil iPhone bez horního výřezu. Na vině je výrobce batohů

Jakmile Apple v září roku 2017 představil iPhone X, vysloužil si podle očekávání pár kritických názorů. Dost z nich mířilo především na takzvaný notch, respektive výřez v horní části zařízení, v němž je ukryta pokročilá kamerová technologie TrueDepth, která mimo jiné slouží pro pohánění bezpečnostního systému Face ID. Protože je ale výrazný a narušuje celistvost jinak téměř bezrámečkového displeje, je až příliš na očích.

Totožný horní výřez zahrnul Apple i do svých aktuálních telefonů a ačkoliv si veřejnost na tento prvek již zvykla, rozhodně nemá jít o definitivní řešení. Jednou ho Apple alespoň zmenší, v ideálním případě pak úplně odstraní a skryje veškeré kamerové komponenty buď do úzkého rámečku okolo displeje (podobně jako u iPadů Pro), nebo pod samotný displejový panel. Dle předpokladů jde o záležitost příštího (přespříštího) roku.

Menší rozruch ovšem vzbudila společnost Incase, která je známá pro výrobu svých moderních batohů a patří mezi základní hráče v této oblasti, které Apple prezentuje na svém oficiálním e-shopu. Ta představila další model své úspěšné edice batohů ICON s přídomkem Lite Backpack II a pochopitelně k ní zajistila potřebné vizualizace, aby potenciální zákazníci viděli, jak batoh vypadá. A stačilo málo, aby komunita reagovala.

V jednom z grafických renderů jsou vidě iPad a iPhone, jak čouhají ven z batohu, čímž ukazují, do jakých sekcí se dají jednotlivá zařízení umístit. Fór je v tom, že Incase do této vizualizace zahrnulo iPhone, který nemá žádný horní výřez a displej kopíruje celou plochu zařízení. Apple na tento jev nijak nezareagoval a stále nechává Incase, aby svůj batoh prezentoval s neexistujícím iPhonem.

Je pravděpodobné, že jde o chybu grafického oddělení z Incase, které z nějakého důvodu použilo model iPhonu bez skloňovaného notche. I když se Apple k eliminaci horního výřezu chystá, neví se, v jaké podobě se výsledku projeví. Nicméně je poněkud zvláštní, že Apple Incase neopravil, respektive firmě nezdůraznil, že něco takového nelze prezentovat na jejich oficiálním e-shopu.

Pod twitterovým příspěvkem Ben Geskina, který na to upozornil, se tak právem vyrojily nejrůznější komentáře a řeší se, co tím Apple sleduje. Jestli jde o pouhé přehlédnutí ze strany korektorů, nebo o záměrné vyvolání diskuze.

Komentáře